„Jako trenér to daleko víc prožívám, mám většího nerva. Je cítit zodpovědnost za celý mančaft.,“ říkal Michal Tonar. Jeho svěřenci mu tentokrát udělali radost, pak mohli křepčit s pohárem nad hlavou a stříkat šampaňské.

„Dneska to byl perfektní kolektivní výkon celého mančaftu. Kluci naznačili, že cesta, kterou jdeme, je správná. Teď se poradujeme, ale v týdnu už se budeme poctivě chystat na Kopřivnici,“ pokračoval trenér Tonar po vítězném finále s Karvinou (33:21).

„Průběh finále byl hodně podobný jako včera. Jen s tím rozdílem, že jsme tentokrát spíš vedli my nebo byl stav nerozhodný,“ připomněl kouč Talentu sobotní semifinálovou výhru nad Novým Veselím (29:22).

Ani finálové vítězství nebylo zdaleka tak snadné, jak se může zdát podle konečného výsledku. Karviná v semifinále vyřadila obhájce trofeje z Lovosic a zvlášť v první půli zlobila i Plzeň. V závěru poločasu otočila z 8:10 na 12:11 ve svůj prospěch, do kabin se šlo za nerozhodného stavu 14:14.

Utkání se lámalo v úvodu druhé půle, kdy Talent za devět minut odskočil soupeři na rozdíl čtyř branek – 22:18. „A když pak Honza Štochl zavřel bránu, říkal jsem si, že už to dovedeme k vítězství. Jeho výkon byl famózní, samozřejmě podpořený dobrou obranou,“ pochvaloval si trenér Tonar.

Soupeř se ve snaze o zvrat několikrát odhodlal ke hře v sedmi bez brankáře, ale na perfektní defenzivu nevyzrál a Poloz to ztrestal čtyřmi góly přes celé hřiště do prázdné branky. Plzeňský brankář Jan Štochl naskočil ve druhé půli a naposledy inkasoval ve 44. minutě, střelecky se blýskl Jakub Tonar, který dal osm gólů, stejně jako Poloz.

„David odehrál už v semifinále perfektní zápas na postu pravé spojky,“ těšilo plzeňského kouče. Ve finále už se na tento post postavil reprezentant Stehlík, jenž hrál ještě v pátek na Euru v Chorvatsku a téměř celou sobotu strávil na cestě ze Záhřebu. „Potvrdil, že je to profík každým coulem,“ smekl před ním trenér.

„V pátek po zápase jsme si s trenérem zavolali a domluvili se, že přijedu, když kluci postoupí do finále. Chtěl jsem nastoupit, pohár jsem ještě nevyhrál. Teď snad dostanu pár dnů volna,“ usmíval se Stehlík. Chvilku na to se radoval s trofejí a dětmi v náručí.