Zatím jsou svěřenci trenéra Michala Tonara st. v tabulce pátí, o jediný bodík za čtvrtou Karvinou, druhá Dukla a třetí Lovosice mají o dva body více.

„Cesta do elitní čtyřky vede přes výhru na Dukle. Lovosice mají těžký zápas v Zubří, Dukla jede v posledním kole do Karviné. Pokud by se nám povedlo urvat body v Praze, mohlo by se to v posledním kole, kdy hostíme Brno, povést,“ zkusil kalkulovat kouč plzeňského Talentu.

„Hlavně budu rád, pokud oba ty zápasy předvedeme dobré výkonech, aby už to byla kvalitní příprava na play-off,“ dodal Tonar vzápětí a naznačil tak, že rozhodující zápasy sezony teprve přijdou. V posledních kolech si však jeho tým může vylepšit svoji pozici pro čtvrtfinále.

Teď ho tedy v sobotu čeká repríza loňského finále extraligy, hrát se bude v Praze-Ruzyni. Plzeňští házenkáři mají Dukle co vracet. První vzájemné měření sil v této sezoně skončilo na podzim v Plzni divokou remízou 31:31. Favoritem budou tedy domácí. „Dukla má dobře trénovaný mančaft, jsou to většinou mladí ambiciozní kluci, kteří se chtějí předvést. Touha po výhrách je tam větší než u jiných soupeřů,“ vyzdvihl trenér Tonar silné stránky soupeře.

Utkání Plzně s pražskou Duklou mívají nádech derby, bývají často vyhrocená. „Je mezi námi rivalita, je to takové české derby a já věřím, že nás ta atmosféra vyhecuje k výbornému výkonu a k tomu, abychom si odvezli dva body,“ dodal neskromné přání.

„Body ještě potřebujeme, když se povede uhrát je na Dukle, můžeme ještě zabojovat o čtyřku. Dukla a Lovosice mohou zaváhat, my se můžeme přehoupnout přes ně. Za tím si chceme jít,“ souhlasil s koučem David Poloz, jedna z opor zraněními zdecimovaného Talentu.