Třetí zápas se hraje v hale v Ruzyni v sobotu od 16.30, ve stejném čase by začínalo i případné čtvrté utkání.

 

„Teď potřebujeme udělat třetí krok, a ten bývá nejtěžší. V Praze to bude zase hodně bojovný, vyrovnaný a vyhecovaný duel. Poctivě jsme se připravovali celý týden a doufám, že v sobotu první šanci proměníme,“ říkal kouč plzeňského Talentu, který bude mít k dispozici kompletní hráčský kádr. Tedy s výjimkou svého mladšího syna Jakuba, jenž je po operaci kolena.

 

V Plzni pomohl velkou měrou k oběma výhrám zkušený brankář Jan Štochl, i když ani jeden ze zápasů nezačínal jako jednička. Uvidíme, jak to bude v Praze. „Nachystaný je každý hráč, ať se jedná o oporu, nebo jednotlivce, který naskočí třeba jen na minutu. Jde poslední krok celého kolektivu, nechceme nic podcenit,“ odpověděl mnohoznačně trenér Tonar.

 

Za poslední tři roky se oba celky střetly už šestnáctkrát, dvakrát spolu bojovaly o titul, teď je svedl osud už ve čtvrtfinále. „Těžko se vymýšlí něco nového,“ pokyvoval hlavou plzeňský kouč. Přesto se pokusí odvěkého rivala něčím zaskočit.

 

Podobně je na tom i Dukla, která už si navíc nemůže dovolit další porážku. Ta by znamenala vyřazení úřadujícího mistra. „V Plzni jsme nedělali špatné věci, ale doplatili jsme na neproměňování šancí. Pokud v tom budeme lepší, můžeme uspět,“ myslí si Jan Josef, kouč Dukly.

 

„Bude to hlavně o psychické stránce každého hráče, aby se na zápasy správně mentálně připravil. Fyzicky jsme na tom dobře. Obava a strach nesmějí zůstat v hlavách. Vyhraje a postoupí ten, kdo bude v této disciplíně silnější,“ doplnil Jan Josef.

 

Kdo se tedy bude v Praze radovat? Nepřesune se čtvrtfinálová série ještě jednou do Plzně?