Minule sice doma s Jičínem konečně zase bral oba body za vítězství 23:22, ale i tak pojede v 19. kole na palubovku vedoucího Zubří spíš překvapit.

 

„Rozhodně tam nejedeme jako favorit, a to jsme nebyli ani v předchozích zápasech venku. Máme pořád hodně zraněných. Spíš bojujeme o co nejlepší umístění pro play-off,“ říkal plzeňský kouč Michal Tonar st. Potěšilo ho vítězství nad Jičínem, kterým jeho svěřenci odrazili atak pronásledovatelů v tabulce.

 

Teď se pokusí vylepšit svoji pátou pozici, i když dál řeší trable se sestavou. Proti Jičínu chyběl pivot Šindelář (angína) a zápas nedohrál levák Poloz (vykloubený palec). „Teď se ukazuje, že základní sestava je rozhodující pro sílu mančaftu. Byl bych rád, aby kluci, kteří teď dostávají více příležitostí, ji chytili ještě lépe za pačesy. Zatím se to ne všem daří,“ pokračoval kouč Talentu.

 

První zápas se Zubřím jeho svěřenci na podzim doma jasně vyhráli 33:23. „Nerad bych, aby to nějak zkreslovalo. Doma jsme Zubří přejeli rozdílem třídy, ale teď rozhodně nebudeme favorit. Oni jsou lídr tabulky, to hovoří za vše. Chceme je potrápit, a pokud ucítíme šanci na dobrý výsledek, tak se o nějaký ten bodík popereme. Třeba budeme mít štěstí v koncovce jako doma s Jičínem,“ uvědomuje si Tonar, že situace se na obou stranách hodně změnila.

 

Zatímco v Plzni jsou dlouhodobě na marodce bratři Tonarové, reprezentant Stehlík i obranář Fořt, Zubří je kompletní. Navíc se na jaře přestěhovalo z azylu v Rožnově pod Radhoštěm do zrekonstruované domácí arény, kde zápas začíná v sobotu od 18 hodin.

 

I plzeňský kouč věří, že brzy bude lépe. „Doufám, že do play-off půjdeme v úplně jiném složení, že síla mančaftu bude větší,“ dodal Michal Tonar st.