„Pokud bychom předvedli takový výkon, jako doma proti Hranicím, nemuselo by to na body stačit,“ varuje plzeňský kouč Michal Tonar st. „Čeká nás tam nepříjemné prostředí,“ dodává.

To dokazuje i výsledek z minulé sezony, kdy Talent v Novém Veselí jen remizoval 29:29, přičemž stejného soupeře v úvodu soutěže doma jasně porazil 36:19. „Ani tentokrát tam nejedeme jako jasný favorit, ale poctivě se připravujeme, abychom to utkání výsledkově zvládli,“ pokračuje plzeňský kouč, jehož trápí zdravotní problémy některých jeho svěřenců. V týdnu nemohl naplno trénovat pivot Šindelář, syny kouče zase trápila střevní chřipka. „Věřím ale, že v sobotu budeme kompletní.

V Novém Veselí došlo oproti minulé sezoně k minimálním změnám. V týmu už nejsou Zourek a Dolejš, doplnili je mladíci z vlastní líhně a zahraniční akvizice. „V Novém Veselí mají dobrou mládež a práci s ní věří,“ upozorňuje Tonar.

Vstup do soutěže se jim ale nepovedl, prohráli doma 23:25 s Kopřivnicí a právě na sever Moravy jedou plzeňští házenkáři v příštím kole. „Video z toho zápasu už jsme klukům ukazovali, budeme z něho čerpat i za týden,“ dodává kouč Talentu. Ten se domácímu publiku představí opět až 27. září, kdy od 18 hodin hostí Karvinou.