„Musíme se poučit z chyb, aby jich ve Frýdku bylo daleko méně. Aby byl zápas vyrovnaný až do konce. A pak se k nám třeba štěstí přikloní,“ říkal po minulé domácí porážce s Lovosicemi (23:30) plzeňský trenér Michal Tonar st. A nevyloučil, že někdo z dalších zraněných už by mohl nastoupit. Hlavní slovo budou mít lékaři.

Na severu Moravy čeká plzeňské házenkáře těžký úkol, Frýdek-Místek je sice v tabulce až sedmý, ale většinu ze 13 bodů nasbíral právě před domácím publikem. A plzeňskému Talentu chce oplatit porážku z podzimního zápasu 20:31.

„Frýdek je doma silný, bude si na nás věřit. Určitě tam nejedeme v roli favorita, ale nedáme kůži lacino,“ poznamenal trenér Talentu, kterého těší forma srbské spojky Milan Ivančeva. „Momentálně na něm stavíme. Jako cizinec má mančaft táhnout. Jsem rád, že se toho zhostil, akorát by to chtělo, aby se k němu ještě někdo přidal a vedlo to k bodovému zisku,“ přál si Michal Tonar st. před cestou na sever Moravy.

Frýdek-Místek poslední dva zápasy vyhrál, doma s Hranicemi 31:30 i minulý víkend v Novém Veselí 28:25. „Aniž bych chtěl snižovat kvality Nového Veselí, všichni dobře víme, že i oslabená Plzeň bude daleko silnějším a kvalitnějším soupeřem. V tomto utkání se ukáže, jak moc nám pomohly dvě předchozí výhry v řadě,“ nechal se slyšet nový trenér Jiří Kekrt, který mužstvo převzal v zimní přestávce. Frýdek-Místek se hodně spoléhá na Vojtěcha Petrovského, pátého nejlepšího střelce extraligy.