„Jsme teprve v začátcích, příprava je hlavně atletická. Na všech je ale vidět velká snaha, jedou naplno,“ říkal na webu bundesligového klubu Adalsteinn Eyjolfsson, islandský kouč německého celku, v němž před návratem do Plzně působil také brankář Jan Štochl.

V podobné fázi jsou i plzeňští házenkáři, i když ti už za sebou jeden zápas mají. „Zatím především nabíráme kondici,“ hlásil jejich kouč Michal Tonar st. První herní prověrkou jeho týmu byl sobotní zápas s německým Aue. Plzeňský Talent s účastníkem druhé bundesligy v Tachově vyhrál 31:29, i když musel nastoupit bez reprezentanta Jana Stehlíka a Michal Tonar dostal delší prostor pro doléčení zranění.

„Zápas s Aue měl vysokou kvalitu. Škoda, že jsme nebyli kompletní, museli jsme improvizovat v sestavě. O to je naše vítězství cennější,“ pochvaloval si Tonar, i když přišel o dalšího leváka. Kvůli problémům s kolenem nedohrál Josef Jonáš a bude 14 dnů až tři týdny mimo hru.

Na postu pravé spojky tak zaskakovali pivot Jakub Šindeláře a v závěru dokonce David Poloz. „A asi to tak bude i Erlangenu,“ naznačil trenér Talentu, který si vytáhne mladíky z dorostu a doufá, že už by v pátek mohl nastoupit i jeho starší syn Michal a brankář Filip Herajt. I on měl neordinován kvůli zranění týden klidu.

„Soupeř by měl být kompletní. Chceme vyzkoušet, jak jsme na tom. Myslím, že se podíváme pravdě do očí,“ pousmál se kouč Tonar, ale na konfrontaci s německým týmem se těší. „Erlangen sice patří do druhé poloviny bundesligy, ale ta je kvalitou úplně jinde,“ vyslovil uznání soutěži, která je nejkvalitnější v Evropě.

V plzeňském Talentu směřují přípravu k prvnímu vrcholu sezony, kterým bude 27. a 28. ledna Final4 Českého poháru v Chebu. V sobotním semifinále je čeká od 19 hodin Nové Veselí, dvě hodiny předtím se střetnou Lovosice s Karvinou. „A v neděli chceme hrát finále,“ vytíčil si Tonar jasný cíl.

„K účasti v poháru přistupujeme zodpovědně. Je to pro nás první možnost kvalifikovat se do evropského poháru, chceme si říct o nominaci,“ doplnil. Přihlášku si mohou podat oba finalisté. Bude mezi nimi i Talent Robstav-M.A.T. Plzeň?