„A to není pro Plzeň zrovna oblíbený soupeř,“ trpce se pousmál při vzpomínce na minulé ročníky extraligy plzeňský kouč Michal Tonar. Ano Frýdek dokázal i v mistrovských sezonách házenkáře Talentu pořádně potrápit, jednou tady ve čtvrtfinále play-off dokonce i vyhrál, ale to bylo v hale Slavie VŠ na Borech.

Frýdek před sezonou vyhlásil útok na medailové pozice, ale zatím má na kontě čtyři body, což je o dva méně než plzeňský Talent. Naposledy doma poněkud nečekaně podlehl Novému Veselí 21:29, když se mimo jiné projevila absence jednoho z ofenzivních tahounů týmu Vojtěcha Petrovského.

I přesto si ale frýdečtí házenkáři před dalekou cestou západ Čech věří. „Určitě tam nejedeme prohrát, ale porvat se o co nejlepší výsledek. Plzeň bude mít výhodu domácího prostředí, ale o víkendu hrála ve Španělsku, takže bude za sebou mít těžký zápas a ještě dlouhou cestu. Určitě nejsme bez šance,“ vzkázal do Plzně trenér a předseda klubu Lubomír Kavka.

Plzeňští házenkáři si také chtějí před nedělní pohárovou odvetou s Helvetií Anaitasuna (hraje se od 14 hodin) spravit chuť. Doufají, že se v extralize po porážkách v Kopřivnici a doma s Karvinou, chytili vítězstvím v Lovosicích a budou na zlepšený výkon chtít navázat i v domácím prostředí.

„Extraliga je letos nesmírně vyrovnaná, může rozhodovat každý bodík. Proto už nemůžeme další zaváhání doma dovolit,“ kontroval plzeňský trenér Michal Tonar.