Soupeř zatím získal jen pět bodů, ale jeho postavení je zkresleno tím, že osm zápasů z dosavadních deseti hrálo venku. Doma porazilo Jičín a prohráli s Hranicemi, další body si připsali za vítězství ve Frýdku-Místku a remízu v Kopřivnici.

„Brno nehrálo tolikrát doma, cestovali převážně ven. Zkresluje to postavení v tabulce, určitě půjdou nahoru, mají kvalitní kádr. Pro nás to bude těžké utkání. Musíme to zvládnout v hlavě, maximálně se koncentrovat,“ říkal po poslední domácí remíza s pražskou Duklou nejlepší střelec Jakub Tonar.

Ani trenér Michal Tonar ale nehodlá nic podcenit. „Znovu to bude těžké utkání. Brno je sice na chvostu tabulky, ale to nic neznamená. Hrajeme venku, zase k tomu musíme přistoupit na 110 procent, abychom tam byli úspěšní,“ připomněl plzeňský kouč nedávné utkání ve Strakonicích, kde jeho tým vyhrál až díky zlepšenému výkonu ve druhé půli.

„Tam byl první poločas od nás rozháraný, trvalo to chvíli, než jsme se srovnali a soupeři odskočili na větší rozdíl. Doufám, že v Brně ten scénář bude pro nás mnohem příznivější a že ty dva body dokážeme přivézt,“ plánoval trenér Tonar.

„Nás teď nás čeká těžká domácí série. Nejdřív Plzeň, pak Karviná a Lovosice. To náš mladý mančaft pořádně prověří. Budujeme nový tým, ale zároveň jsou potřeba i výsledky. Plzeň je mimořádně těžký soupeř, ale každý zápas začíná za stavu 0:0. S kvalitním soupeřem roste motivace a chuť, budeme bojovat o body,“ Jozef Hanták, slovenský kouč Brna.