Ve středu od 18 hodin hostí v městské hale na Slovanech desátý tým tabulky SKKP Handball Brno.

A vítězství v minulém kole na palubovce pražské Dukly otevřelo plzeňským házenkářům možnost zůstat před play-off v elitním kvartetu. Momentálně má čtvrtý Talent stejně bodů jako třetí Dukla a páté Lovosice (27), druhá Karviná má bod víc (28), ale v pátek hostí Dukla a oba celky tak naplno bodovat nemůžou.

Svěřencům trenéra Michala Tonara st. tak stačí jediné – ve středu porazit doma Brno. „Chceme potvrdit výhru z Prahy dalšími dvěma body a základní část zakončit vítězně. Hrajeme doma, takže si před vlastními diváky nemůžeme ani nic jiného dovolit. Svým způsobem to už bude příprava na play-off,“ prohlásil plzeňský kouč.

Navzdory tomu, že má dál velké trable se sestavou. Dlouhodobě mimo hru jsou oba jeho synové Michal a Jakub i reprezentant Stehlík, kvůli nemoci v Praze chyběl i mladý Cvikl a Šindelář navíc viděl druhou přímou červenou kartu v sezoně, což automaticky znamená stop pro další zápas. „Připravíme se tak, aby nás ani tato ztráta nebolela. Na první čtyřku potřebujeme dva body, takže Šindela musíme nějak nahradit,“ má jasno trenér Michal Tonar st.

V potaz příliš nebere ani to, že Brno už ztratilo šanci na play-off. Ani záchranu však nemá ještě jistou, přestože se do boje o udržení započítávají body ze základní části. „I když mají poslední dobou Brňané horší výsledky, nepřipustíme žádné podcenění,“ doplnil kouč Talentu

První vzájemné měření sil těchto soupeřů skončilo na podzim v Brně vítězstvím Talentu 35:30. Jak dopadne odveta v Plzni? Udrží Talent pozici v elitní čtyřce? V tom případě by čtvrtfinále play-off začínal po reprezentační přestávce 14. a 15. dubna doma.