„Výsledek je bezvadný. S obranou jsem maximálně spokojený a dneska to fungovalo i v útoku. Je vidět, že když je tam tlak od spojek, do šancí se dostaneme,“ říkal po utkání spokojený plzeňský trenér Michal Tonar.

„Nefungovalo vůbec nic. Hlavně v útoku to bylo katastrofické, od toho se vše odvíjelo. Inkasovali jsme z rychlých brejků, neměli jsme se čeho chytit. Vyzkoušeli jsme všechno, snažili se o změnu, ale nic platné. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, gratulace,“ kontroval Andrej Titkov, kouč Zubří.

Talent šel od začátku tvrdě za vítězstvím, v páté minutě vedl 5:2 a za čtvrt hodiny hry náskok narostl až na 10:4. Střelecky se dařilo Stehlíkovi a v brance domácí tým několikrát podržel mladý Herajt. „Obrana fungovala, jak měla a za ní podal výborný výkon i gólman. To jsou dvě spojené nádoby,“ pochvaloval si Tonar defenzivu svého celku.

Šestibrankový náskok držel jeho tým prakticky celý první poločas, jen ve 23. minutě Zubří snížilo na 14:10, ale Talent zase odskočil až na 19:11 a soupeř zkorigoval poločasový výsledek až v závěru. I nástup do druhé půle patřil Talentu, rychle zvýšil na 21:14 a i potom náskok dál narůstal. Až na 32:19 šest minut před koncem, až v závěru hosté opět snížili na rozdíl deseti branek – 33:23.

Na rozdíl od minulého zápasu v Jičíně (25:26) tentokrát mohl být plzeňský kouč spokojen s hrou spojek, Stehlík dal jedenáct branek, osm jich přidal Jakub Tonar a pět jeho bratr Michal.

„No už to nějaký pátek bude,“ usmíval se 32letý Jan Stehlík, když měl zavzpomínat, kdy naposledy dal tolik branek. „Minule v Jičíně to nebylo dobré. Bylo na každém z nás, jak se k tomu postaví. Odpověď jsme dali na hřišti, takhle bychom chtěli hrát. Atraktivně pro diváky, dávat hodně branek,“ doplnil Stehlík.

 

Všichni v Plzni teď doufají, že jasná výhra nad extraligovým lídrem tým nakopne a odrazí se k dalším dobrým výkonům. „Musíme dál tvrdě pracovat a potom se snad výsledky,“ nepodléhá kouč Talentu přílišné euforii.

Teď v týdnu čeká jeho svěřence dvakrát po sobě cesta na jih Čech, ve čtvrtek hrají osmifinále Českého poháru v Českých Budějovicích s druholigovou Lokomotivou a v sobotu pak 9. kolo extraligy ve Strakonicích.

Video z Talent TV.

 

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - HC Robe Zubří 33:23 (19:14). Nejvíce branek Zubří: Douda 8, Válek 6/1, Hrstka 2. Vyloučení: 4:4. ČK: 0:1 (51., Zeman). Sedmimetrové hody: 4/2:1:1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 780. Sestava a branky Plzně: Herajt, Štochl, Šmíd - Ivančev 1, J. Tonar 8, M. Tonar 5, Stehlík 11/2, Poloz 3, Šindelář 2, Šíra 2, Jonáš 1, Fořt, Chmelík, Sedlák, Rom, Wildt.