„I z tohoto pohledu jsem rád, že jsme mohli malinko pošetřit síly,“ pochvaloval si trenér Michal Tonar v neděli po hladkém extraligovém vítězství v Brně (35.30). Dobře věděl, že jeho tým čeká už za necelé tři dny pohárové utkání v Jičíně. „V poháru chceme postoupit co nejdál, minimálně do Final Four a to nám velí přes Jičín postoupit,“ postavil před svůj tým jasný úkol.

Náročnému závěru sezony uzpůsobil také tréninkový program, v pondělí i v úterý absolvovali jeho svěřenci vždy jen jednu fázi. „Nechceme nic podcenit. Poslední vystoupení v Jičíně se nám moc nepovedlo, soupeři máme co oplácet,“ připomněl nedávnou extraligovou porážku 25:26.

S jednogólovým mankem by však byl teď za určitých okolností spokojený. „Čtvrtfinále poháru se hraje systémem doma – venku. Chceme tedy přivézt solidní výsledek, ideálně samozřejmě vítězství,“ připomněl Michal Tonar st., že letošní rok uzavřou pohárovou odvetou s Jičínem, ta se bude hrát v městské hale na Slovanech 21. prosince od 18.10 hodin.

Mezitím jeho svěřenci sehrají dva extraligové zápasy, do druhé poloviny základní části extraligy vstoupí v neděli dopoledne v Hranicích. Týden na to hostí Nové Veselí. „Zvlášť v Hranicích to bude těžké,“ očekává trenér Tonar.

To je ale ještě daleko, nejdřív potřebují jeho svěřenci zvládnout úvodní zápas čtvrtfinále Českého poháru v Jičíně.

Program úvodních zápasů čtvrtfinále Českého poháru: středa 6. prosince – 17.00: FCC Město Lovosice – Cement Hranice, 18.00: Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice, HCB Karviná – SKKP Handball Brno, 19.00: HBC Ronal Jičín – Talent Robstav-M.A.T.  Plzeň.