„Očekávám podobný zápas jako v Novém Veselí,“ prorokoval plzeňský kouč Michal Tonar st. Ten jeho svěřenci zvládli, i když jen tím nejtěsnějším rozdílem. A nutno připomenout, že v úvodním kole se z vítězství na Vysočině radovala i Kopřivnice (25:23).

„A právě video z tohoto zápasu jsme si pouštěli,“ doplnil trenér Talentu, jehož svěřenci zatím obě extraligová utkání vyhráli. To Kopřivnice ve druhém kole doma ztratila, i když favorizovanému Zubří statečně vzdorovala, o vítězství hostů (29:30) rozhodla až proměněná sedmička po čase.

Stejně jako v Plzni došlo i v Kopřivnici před sezonou ke změně na trenérské lavičce, tým teď vede dvojice Lubomír Veřmiřovský – Igor Fulnek, která se snaží o změnu herního systému. „Je nám jasné, že se jedná o běh na dlouhou trať. Pořád platí, že naším cílem pro tuto sezonu je extraligu v Kopřivnici udržet,“ uvedl Veřmiřovský na svazovém webu.

Zmiňovaný herní styl vychází z toho, co Veřmiřovský poznal během svého španělského angažmá. „Dá se to těžko popsat, ale jedná se o úplně něco jiného, než je u nás běžné. Podobný styl praktikují španělští trenéři třeba v Szegedu nebo Veszprému. Mohu potvrdit, že je na to potřeba komplet předělat myšlení. Nečeká se, co udělá soupeř, spíš se ho snažíme vyprovokovat k chybám, které se pak trestají. Je to poměrně složité a chce to svůj čas,“ vysvětloval Veřmiřovský.

V minulé sezoně se Kopřivničtí z desátého místa jen tak tak v nejvyšší soutěži zachránili, ale v domácím prostředí dokázali potrápit nejednoho z favoritů. Prohrálo tam Zubří (27:30) a Lovosice jen remizovaly (29:29). I plzeňský Talent vyhrál na severu Moravy pouze o jedinou branku (27:26), doma stejného soupeře v prvním kole před rokem porazil 25:22.

Jak si povede letos?