„Těšil už jsem se zpátky mezi kluky,“ dodal Jan Stehlík. V Černé Hože přispěl dvěma góly k vítězství 28:26. Při porážce 22:23 v odvetě se mezi střelce nezapsal.

Vypadá to, že vaše postavení v reprezentaci se ani po návratu do extraligy nezměnilo, souhlasíte?
Na mém postu byl ještě Staňa Kašpárek, prostřídali jsme. Nominovaný byl i Dido Mubenzen z pražské Dukly, ale ten se v prvním zápase zranil.

Co říct o soupeři?
Černohorci praktikují hodně agresivní obranu 2-4, místy až 3-3. To je netypické, s tím se člověk moc nesetká. Většina týmů sází na zataženější obranu, takže jsme zkoušeli různé varianty. Byla to prakticky poslední příprava před lednovým Eurem.

Znovu se sejdete až mezi vánočními svátky, co na to říkáte?
Není příjemné, že nám házená zabere nějaký čas i kolem svátků, ale tak to je. Já radši zůstanu v zápřahu, než abych se pak dostával zpátky do tempa po nějaké přestávce.

Delší dobu teď nebudete pohromadě, dostali jste nějaké domácí úkoly?
(rozesměje se) Hlavně se máme udržet ve formě, listopad a prosinec budou klíčové pro konečnou nominaci. Úkoly teprve přijdou, trenéři nám rozešlou video s hrou soupeřů.

Probírali s vámi i trenéři, jakou máte šanci podívat se na Euro?
Místo jisté nemá nikdo. Rozhodovat bude momentální forma a samozřejmě můžou do nominace promluvit i případná zranění.

Nicméně teď je tady zpátky extraliga. A i v ní vás čekají klíčové zápasy…
Tenhle týden se budeme chystat na Jičín, teprve pak se postupně zaměříme na další soupeře. Čeká nás důležitá fáze soutěže.