K zápasu na palubovce lídra ze Zubří odjelo jen torzo týmu. Vedle dlouhodobě zraněných (bratři Tonarové, Stehlík, Fořt) na Valašsko nejeli ani nemocní Šindelář, Štochl a Cvikl. Na lavičce tak seděli jen nezkušení dorostenci a ne zcela zdravý gólman Šmíd.

Zbytek týmu ale na palubovce srdnatě bojoval o body, ale bohužel po porážce 23:24 na žádný nedosáhl, byť jeden byl neskutečně blízko. Poloz trefil z posledního útoku tyč.

„Nedělám to moc často, ale v Zubří jsem kluky i přes porážku pochválil. Skoro celý zápas drželi s lídrem tabulky i v hodně oslabené sestavě krok,“ říkal po návratu do Plzně trenér Michal Tonar st. „Remíza by asi byla spravedlivější, ale na to se ve sportu nehraje,“ dodal kouč Talentu

Diváci v opravené hale v Zubří sledovali nesmírně vyrovnaný souboj, v němž se oba týmy střídaly v těsném vedení. Zpočátku mělo navrch Zubří, ale na konci druhé desetiminutovky se podařilo hostům otočit z 8:6 na 8:9. V závěru první půle Talent odskočil dokonce až na 11:14, ale domácí do poločasu snížili na rozdíl jediné branky (13:14).

„Mohli jsme udržet větší náskok. To by možná s psychikou mladého mančaftu Zubří otřáslo víc. Bohužel jsme tam udělali pár chyb,“ litoval trenér Tonar.

Brzy po změně stran navíc domácí vývoj skóre dokonce otočili, ve 41. minutě už vedli 19:18. Ale zraněními decimovaní hosté se nevzdávali, dál dřeli, bojovali proti všem a dvanáct minut před koncem Ivancev vyrovnal na 21:21. Pak přišly v rychlém sledu dva dvouminutové tresty pro Talent, a i když Herajt chytil Válkovi sedmičku, vzalo si Zubří násko zpět.

V závěru vedlo 24:22, Chmelík nejprve snížil, a když potom domácí chybovali v útoku, měl Talent dokonce možnost vyrovnat. Jenže Poloz z pravé spojky trefil pouze tyč. „Rozhodně na něho nechci ztrátu bodu svalovat, udělali jsme jiné chyby. Ale celkově jsme odehráli velmi dobrý zápas, se vším se kluci popasovali. Hráči z lavičky postupně získávají sebevědomí,“ dodal Michal Tonar st.

Plzeňský Talent zůstává pátý, ale na čtvrté Lovosice a třetí Duklu už ztrácí dva body. Teď v neděli dopoledne hostí v tradičním čase od 10.30 poslední Strakonice a trenér doufá, že už se mu malinko vyprázdní marodka.

HC Robe Zubří – Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 24:23 (13:14). Nejvíce branek Zubří: Klíma 7, Hrstka a Pich 4. Vyloučení: 3:6. Sedmičky: 4/3:3/3. Diváků: 1182. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd – Šafránek 3, Ivancev 6, Šafář 3, Šíra 3, Poloz 3/3, Chmelík 1, Jonáš 4, Vinkelhöfer, Rom, Říha, Sedlák.