Rozhodnutí přinesla až poslední minuta, nejprve viděl po třetím vyloučení červenou kartu Šíra a čtyřicet vteřin před koncem dostali domácí výhodu sedmičky. Gólman Štochl sice pokus Kocicha rukou vyrazil, Frýdek však zůstal u míče, Petrovský našel na křídle Geista a ten střelou na zadní tyč strhl vítězství na stranu domácích. Plzeňský Talent měl sice ještě jeden útok, ale už nevyrovnal.

„Zklamání je veliké, sahali jsme minimálně po bodu. Bohužel se nám to nepovedlo. Musíme kousnout další porážku a za týden doma proti Jičínu tu sérii zlomit,“ říkal plzeňský trenér Michal Tonar st.

Jeho tým zpočátku ve Frýdku tahal za kratší konec, domácí získali brzy dvoubrankový náskok a vedli 7:5. Po čtvrt hodině hry ale hosté poprvé vyrovnali (7:7). Potom však přišla série vyloučení, půl minuty hrál Talent dokonce jen ve čtyřech a domácí odskočili na 10:7 v 19. minutě.

Na to reagoval hostující kouč oddechovým časem, ale domácí dál vedli 11:8. Půl minuty před koncem nakonec Talent především díky střelecky disponovanému Ivančevovi srovnal na 11:11. Jenže v samotném závěru strhl Kichner opět vedení na stranu Frýdku.

Úvod druhé půle vyšel lépe Talentu, který otočil na 14:12, jenže do 45. minuty  Frýdek vyrovnal (15:15) a pak se až do konce oba celky přetahovaly o jednobrankové vedení. V závěru se štěstí usmálo na domácí, když Ivanče v trefil poslední střelou tyč.

„Na sestavu, kterou teď máme k dispozici, to byl velice solidní výkon. Udrželi jsme si tvář až do úplného konce, bylo to zase lepší než minule proti Lovosicím.  Obrana hrála dobře, ale vpředu se ještě musíme zlepšit. Scházel nám klid v koncovce,“ doplnil trenér Tonar.

Talent, který postrádá několik zraněných opor (bratři Tonarové, Stehlík, Fořt, Vinkelhöfer), prohrál už třetí zápas v řadě a propadl se na páté místo v tabulce. V neděli 4. března přijede do Plzně šestý Jičín a půjde o hodně, oba celky dělí čtyři body.

„Měli jsme soutěž velice dobře rozehranou. Bohužel jsme přišli o body i o zraněné opory. Určitě do play-off nechceme jít z nějakého sedmého místa, pokusíme se znovu dostat do první čtyřky,“ naznačil plzeňský kouč úkol pro zbývajících pět kol. V nich hraje jeho tým doma kromě Jičína ještě se Strakonicemi a Brnem. Venku ho čekají těžké zápasy v Zubří a na Dukle.

Pepino SKP Frýdek-Místek – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 23:22 (12:11). Nejvíce branek domácích: Kichner 7/2, Kocich 5/2, Petrovský 4, Bosák 3. Sedmičky: 7/4: 4/3. Vyloučení: 3:8. ČK: Šíra (60. Plzeň). Sestava a branky Plzně: J. Štochl, Herajt, Šmíd – Šafránek 1, Cvikl 2 Ivančev 8/2, Šindelář 1, Poloz 5/1, Chmelík 2, Šíra, Jonáš 2, Šafář 1, Sedlák, Říha, Vinkelhöfer.