Naposledy zdolali doma Nové Veselí (27:25), zatímco plzeňský Talent prohrál v Jičíně (25:26). Další ztrátu už tak nechce trenér Michal Tonar připustit. „Snad doma nastartujeme vítěznou sérii, v opačném případě už by nám Zubří v tabulce hodně odskočilo,“ uvědomuje si kouč, který tým převzal letos v létě.

„Respekt ze soupeře máme, Zubří přijede jako lídr tabulky. My ale chceme naše fanoušky příjemně překvapit a vyhrát,“ doplnil kouč Tonar před zápasem s týmem, který dlouhodobě patří ke špičce české extraligy. Loni s Talentem dlouho soupeřil o vítězství v základní části extraligy, nakonec byl druhý. V play-off pak oba týmy přehrála mistrovská Dukla Praha.

„Zubří si vysokou kvalitu udržuje už několik sezon. Vynikají velmi dobrou obranou, v níž mají několik variant. V útoku jsou silné individuality, zejména Hrstka a Reček,“ vyjmenoval plzeňský trenér největší opory, k nimž určitě patří i reprezentant Zeman.

„Zemiče znám z juniorské reprezentace, ten udělal velký pokrok a dostal se i do áčka. Zejména v obraně to s Říhou na středu dobře vyztuží. A pak mají dobrý přechod do rychlého protiútoku,“ doplnil kouče jeho syn Jakub Tonar.

Ten se minule v Jičíně blýskl devíti góly. „To ani člověka netěší. Házená je týmový sport, prohráli jsme všichni. Daleko radši bych nedal žádný gól a měl body,“ hlesl při vzpomínce na utkání v Jičíně.

Teď už ale myslí na nedělní domácí souboj se Zubřím. „Je to důležité utkání. Musíme ho zvládnout, abychom se zase přiblížili horním patrům tabulky,“ dodal Jakub Tonar.