Stejná finálová dvojice může být i letos, kdy pohár vyvrcholí turnajem Final4 v Chebu. Talent Robstav-M.A.T. Plzeň hraje semifinále v sobotu od 19 hodin proti Novému Veselí, před nimi se utkají Lovosice s Karvinou. V neděli jsou pak na programu zápasy o 3. místo (13.00) a finále (15.00).

„A my chceme do finále. Vítězství v poháru nás láká i s ohledem na zajištění práva startu v evropských pohárech,“ prohlásil trenér Michal Tonar st. I s vědomím toho, že nejspíš bude postrádat reprezentanta Jana Stehlíka, kterého ještě den před finálovým turnajem čeká s národním týmem v Záhřebu zápas o páté místo na mistrovství Evropy s domácím Chorvatskem.

„Když bude alespoň teoretická možnost, aby nastoupil, využijeme ji,“ nevzdává se plzeňský kouč naděje, že by Stehlíka využil. Jinak bude mít až na zraněného Jonáše a dlouhodobého maroda Vinkelhöfera k dispozici kompletní hráčský kádr.

Nové Veselí považuje za ambiciózního soupeře, kterého nelze podcenit. Ostatně to ukázaly i oba extraligové zápasy, když na Vysočině vyhrál Talent o jedinou branku (23:22) a i v domácí odvetě se zvlášť ve druhé půli pořádně zapotil (26:22).

„To máme v živé paměti, hrálo se těsně před Vánoci. A byl to zápas dvou rozdílných částí, v poločase jsme jasně vedli, ale pak jsme polevili a soupeř se dotáhl až na dva góly. Toho se musíme vyvarovat, nesmíme jim dát šanci,“ má jasno Michal Tonar st.

„Každý zápas začíná za stavu 0:0. My chceme dokázat, že jsme se v zimní přestávce posunuli zase o kus dopředu. Zápas proti Aue (31:29) vypadal velmi dobře,“ doplnil plzeňský kouč.

Také celek z Vysočiny se na premiéru v pohárovém finále připravoval velice svědomitě. „Proti Plzni musíme podat výkon nad hranicí svých možností. Soupeř je jasný favorit, ale nic mu nedarujeme. Kvalitu mají na všech postech, proto vedou extraligu. Pokud chceme uspět, musíme udržet jejich střelce a nesmíme dostat víc jak pětadvacet gólů,“ uvedl na svazovém webu Pavel Hladík, trenér Nového Veselí.

I jeho svěřenci si připsali v zimě zajímavý výsledek, s polským týmem Gwardia Opole, účastníkem Poháru EHF, doma remizovali 27:27.