Momentálně jsou pátí se ztrátou dvou bodů na Lovosice a pražskou Duklu. A v neděli přivítají v tradičním čase od 10.30 hodin poslední Strakonice.

 

„Jdeme do zápasu s jasný cílem, uhrát dva body,“ vzkazuje plzeňský kouč Michal Tonar st., který bude dál postrádat oba své syny i reprezentanta Stehlíka. Přesto je rád, že se malinko vyprazdňuje marodka. Z dlouhodobých marodů už by měl do zápasu naskočit obranář Fořt, lepší se i zdravotní stav nemocných Šindeláře, Cvikla a brankáře Jana Štochla.

 

„Defenziva by měla být zase pevnější, takže budeme spoléhat na obranu a zlepšení očekávám v ofenzivě. Zejména, co se týče rychlého protiútoku, na který máme vhodné typy hráčů,“ doplňuje kouč plzeňského Talentu.

 

„Odehráli jsme tři slušné zápasy i v oslabené sestavě. Teď si troufám říct, že půjdeme do zápasu silnější a věřím, že to doma uhrajeme,“ doplňuje trenér Tonar, který spoléhá i na podporu z hlediště. „Doufám, že nás fanoušci poženou za vítězstvím.“

 

Strakonice jsou sice v tabulce poslední, ale na nováčka extraligy si nevedou vůbec špatně. Nasbíraly deset bodů, o jediný méně než jedenácté Nové Veselí, kterému v minulém kole podlehly doma 24:30.

 

Na podzim vyhrál plzeňský Talent na jejich palubovce 31:25 až díky výbornému závěru a famóznímu Štochlovi v brance. Dvanáct gólů nasázel v tomto zápase do plzeňské sítě Nejdl, jeho parťák Mošovský je zase druhým nejlepším střelcem celé extraligy.

 

„Připravujeme se na ně, jsou to tahouni mančaftu. Tuhle dvojici musíme pohlídat,“ má jasno Michal Tonar st. Od zimy v týmu Strakonic hostuje také kmenový hráč Talentu Wildt a další talentovaný plzeňský házenkář Matoušík.

 

„Plzeň je favorit, my můžeme jen překvapit,“ říká Eduard Wildt, jenž se představí v nezvyklé roli, doma v Plzni bude hostem. „Těším se hodně. I když se snažím nedělat mezi zápasy rozdíly, do každého jdu na sto procent, tak to v Plzni přece jen bude o něco prestižnější. Nikdy jsem něco podobného nezažil,“ dodává levoruké křídlo.

 

Plzeňský Talent pak ve zbytku základní části extraligy čeká ještě zápas na Dukle (24. března) a doma s Brnem (28. března).