„Ta remíza je asi spravedlivá,“ říkal Jakub Tonar, s devíti góly nejlepší střelec zápasu. Jeho otec a trenér Talentu v jedné osobě však myslel na vítězství. „Jsem zklamaný, měli jsme získat dva body. Bohužel se nám zase nepovedl začátek, bylo tam strašně chyb v koncovce. To si kluci musí srovnat v hlavách, co udělat lépe. S takhle silným soupeřem si to nemůžeme dovolit, manko se potom těžko dohání,“ dodal Michal Tonar st.

Jeho tým sice poslal Šafránek první branou zápasu do vedení, ale Dukla rychle otočila vývoj skóre. Po dvanácti minutách to bylo 4:7 a Talent už pak do přestávky jen dotahoval náskok soupeře. Několikrát se přiblížil na dostřel jediné branky, naposledy 10:11, ale vyrovnat nedokázal. Naopak hosté zase odskočili na poločasových 13:17.

Ve druhé půli vystřídal Jan Štochl v brance mladého Herajta a i díky několika jeho zákrokům Plzeň rychle srovnala krok a po dvou brankách Chmelíka v oslabení po deseti minutách druhé půle dokonce vedla 21:20. „V poločase měl trenér ráznější pohovor,“ přiblížil Jakub Tonar dění v kabině.

Bylo vidět, že pomohl. Jenže Dukla nesložila zbraně a vzala si vedení zpátky na svoji stranu – 24:25 ve 47. minutě a za dalších pět minut už dokonce 27:29. Domácí se ale ještě jednou zvedli, a když Herajt zlikvidoval hostujícímu Patzelovi podruhé sedmičku, otočili na 30:29. V dramatickém závěru si pak oba celky rozdělily po bodu, Dukla vyrovnávala prakticky současně se závěrečným hvizdem.

„Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Škoda toho konce,“ litoval plzeňský kouč. Přesto se domnívá, že rozhodující pro vývoj zápas byl nevydařený první poločas. „Ztráceli jsme míče a inkasovali z rychlých protiútoků, to se potom hraje těžko. Na Dukle bylo vidět, že jim roste sebevědomí. Myslím, že začnou stoupat tabulkou. Ale i tak si myslím, že jsme měli dva body urvat,“ dodal Michal Tonar st.

Talent tak promarnil možnost vyhoupnout se letos poprvé do čela extraligové tabulky, na vedoucí Zubří ztrácí jeden bod, stejně jako Karviná a Lovosice. První polovinu základní části zakončí plzeňští házenkáři v sobotu v Brně.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - Dukla Praha 31:31 (13:17) Nejvíce branek Dukly: Mubenzem 7, Patzel 7/1, Jeníček 4. Sedmičky: 3/2:4/2. Vyloučení: 6:4. Rozhodčí: Novotný, Horáček, Diváků: 1060. Sestava a ranky Talentu: Herajt, J. Štochl, Šmíd – Šafránek 3, J. Tonar 9, M. Tonar 6/1, Šindelář 2, Stehlík 5/1, Chmelík 2, Ivancev 2, Rom 2, Šíra, Poloz, Fořt, Jonáš, Wildt.