Po první půli s Novým Veselím vypadalo na jednoznačnější průběh. Co se potom zadrhlo?
My jsme do zápasu vstoupili velice dobře, chtěli jsme potvrdit, že na domácím hřišti jsme silní a tady neprohráváme. Bylo to výborné, jenže druhý poločas se nám vůbec nepovedl. Nakonec jsme rádi, že z toho vůbec jsou dva body.

Vedli jste až o devět branek. Nedošlo pak k podcenění?
Nevím. Spíš jsme si připomínali, že nic není rozhodnuté, že musíme dál hrát. My jsme si ty šance i dál vytvářeli, ale koncovka byla špatná a jejich gólman Víťa Schams podal po přestávce výborný výkon.

To Karel Šmíd ve vaší brance to měl naopak, souhlasíte?
Každopádně nám moc pomohlo, jak nás podržel v prvním poločase. Uklidnili jsme se, vedli. Těžko říct, co se stalo ve druhé půli, jestli jsme i v obraně povolili, nebo se Kájovi přestalo dařit. To je spíš otázka na něj.

Když se soupeř přiblížil na tři branky, byla už tam obava o výsledek?
Z mojí strany byla. (úsměv) Ale po time outu jsme do toho vletěli a zase si vrátili šestibrankový náskok. Ten moment, ty dva tři proměněné útoky, byly klíčové. Uklidnili jsme se.

A právě vy jste dal dva důležité góly, ze sedmičky a trháku.
Neřekl bych, že byly extra důležité. Prostě to tak vyšlo. Je dobře, že to tam takhle spadlo.

Předtím jste tři sedmičky nedali? Byl jste na ní určený nebo jste si tak věřil?
Už v polovině druhé půle přišel pokyn z lavičky, že na příští sedmičku půjdu já. Že se mám připravit.

Věřil jste si, po nezdarech spoluhráčů?
Ale je, chtěl jsem na ní jít. Čekal jsem, co gólman udělá, měl jsem něco nachystaného, počkal jsem si a pak jsem to tam hodil.

Vítězství vás posunulo na první místo, o skóre před Zubřím. Máte pocit, že vaše výkony tomu odpovídají?
Nás hlavně potěší to, že tam jsme. Vánoce budou příjemnější. A věřím, že to pro nás na jaře bude výhoda.

Už ve čtvrtek vás čeká od 18.10 hodin doma odveta čtvrtfinále Českého poháru s Jičínem, kde jste první zápas o gól vyhráli. Je to dostatečný náskok?
Je to poslední letošní zápas, musíme do toho jít naplno, zase mít dobrý začátek. Udělat si příjemné svátky a zakončit rok výhrou a postupem. Věřím, že když k tomu přistoupíme jako v prvním poločase s Veselím, dokážeme uspět.