Podobně úspěšná už je ve španělské nejvyšší soutěži jen slavná CF Barcelona, která je díky lepšímu skóre na čele tabulky. Anaitasuna začala domácí soutěž výhrou Puerto Sagundo (23:20), pak zvládla i domácí zápasy s Teucro (33:32) i Granollers (28:27) a v Guadalajaře (30:24).

Klub z Pamplony spoléhá většinou na španělské házenkáře, ale v sestavě jsou i Švéd Norlander, Portugalec Mota a dvojice Brazilců Ceretta Jung a Nantes Campos.

V nejvyšší soutěži působí tento klub od sezony 2011/2012 a hned jako nováček obsadil dvanáctou příčku, a hned v následujících sezonách byl dvakrát sedmý, čtvrtý a pátý.

Předtím měl v Pamploně sídlo Portland San Antonio, který se v roce 1998 v jedné ze skupin Poháru mistrů evropských zemí, předchůdce dnešní Ligy mistrů, střetl s plzeňským Kovopetrolem. A byli u toho i současný kouč Michal Tonar a brankář Jan Štochl. San Antonio dokonce potom dvakrát ovládlo španělskou ligu (2002 a 2005) a dařilo se mu i na evropské scéně. Hráli za něj takové hvězdy jako Ivano Balič, Kasper Hvidt nebo Renato, jenže v roce 2013 byl klub rozpuštěn

Teď tedy působí ve stejné hale Pabellón Anaitasuna v Pamploně s kapacitou tři tisíce diváků Helvetia a i na pohárové zápasy bývá hlediště zaplněné. Úvodní zápas 2. kvalifikačního kola Poháru EHF s plzní se tam bude hrát v neděli od 18 hodin, odveta o týden později ve 14 hodin v Plzni.