V tom se ale trochu mýlil, u posledního pohárového triumfu v roce 1998 byl zkušený gólman Jan Štochl a jako hráč samozřejmě i Tonarův otec, který teď povede tým do Final4 v Chebu jako trenér.

V zimní přestávce bylo vaším cílem také dohnat kondici, odpočinout si. Povedlo se?
Já si myslím, že jo. Konec roku byl z našeho pohledu náročný, hodně zápasů a málo odpočinku, do toho nějaké drobné šrámy. Už jsme toho měli dost. Teď byl prostor nabrat kondici a připravit se na jaro.

Zmínil jste ta zranění, sám jste kvůli zdravotním problémům vynechal zápas s německým Aue. Půjdete do jara stoprocentně fit?
Jo, jsem připravený. I ta zimní pauza tomu pomohla, byl čas doléčit drobnější šrámy. Na to v sezoně není čas.

Kromě Aue (31:29), jste hráli i s bundesligovým Erlangenem (21:43). Co vám tyhle zápasy s německými celky ukázaly?
Bohužel jsme ani jednou nebyli kompletní, takže jsme herní situace úplně nevyzkoušeli. Přesto jsme ten zápas s Aue zvládli výborně, v Erlangenu už to bylo horší. Tam jsme zaostávali úplně ve všem. Ukázalo se, že máme pořád ještě na čem pracovat. A těch věcí ke zlepšení je dost.

S bundesligovým Erlangenem to byl asi střet dvou světů…
Jasně, oni hrajou nejlepší klubovou soutěž v Evropě a nevedou si vůbec špatně. Pár jejich podzimních zápasů jsem viděl v televizi, je to velmi kvalitní mančaft. Přirovnal bych je ke španělské Pamploně, která nás vyřadila v Poháru EHF.

Teď o víkendu vás čeká ostrý start sezony. S jakými plány jdete do Final4 Českého poháru v Chebu?
S těma nejvyššíma, ale nejdřív musíme zvládnout semifinálový zápas s Novým Veselím, abychom se mohli dívat dál. Pohár asi nikdo z kluků nezískal, je to velká motivace.

Jak byste charakterizoval Nové Veselí jako soupeře?
V extralize jsme s nimi oba zápasy výsledkově zvládli, i když to herně nebylo ono. Je to mladý mančaft, hodně bojovný. Jakmile ucítí šanci, umí ji chytit za pačesy. To se nesmí stát.

V čem je jejich největší síla?
Mají spojky s výbornými parametry, všechno to jsou mladí kluci. Jejich palebná síla je obrovská. Hodně spoléhají na týmového ducha, je to stmelený mančaft, bojují jeden za druhého. Umí potrápit kohokoliv.

Týden na to startuje extraliga. Bude cílem na jaře udržet první místo po základní části?
To by bylo ideální. Týmy z popředí tabulky nás ale čekají na jejich palubovce, jaro bude hodně těžké. Chceme skončit co nejvyšší, bude to důležité i pro rozpoložení před play-off.