„Samozřejmě, že je pro mě každý zápas proti Zubří specifický. Vždyť jsem rodák a odchovanec klubu,“ uvedl 28letý házenkář v pozvánce na šlágr osmého kola extraligy.

Naladěni do něho půjdou lépe hosté, kteří naposledy porazili doma v Rožnově Nové Veselí 27:25 a svým pronásledovatelům v čele tabulky odskočili na rozdíl tří bodů. Na druhé místo se právě po výhře na Talentem Robstav-M.A.T. Plzeň (26:25) vyhoupl Jičín. Svěřenci trenéra Michala Tonara jsou s osmi body pátí, tabulka je nesmírně vyrovnaná.

Ale pojďme zpátky k Šírovi, který i je po přestupu do Plzně se svými bývalými spoluhráči ve spojení. „V kontaktu jsem hlavně s Milanem Malinou si přes týden a většinou i po zápasech zavoláme, pokecáme, jak se dařilo a podobně,“ pokračoval Šíra, který už před sezonou v rozhovoru pro MF DNES říkal, že se v Plzni zabydlel.

„S kluky jsem se více sehrál, více si dovolím. Na hřišti i v kabině,“ usmíval se vousatý pivot. „Věřím, že to bude gradovat a bude to z mé strany lepší a lepší,“ doplnil.

A v čem vidí hlavní změnu pod novým trenérem Tonarem?

To se ještě těžko posuzuje. S panem Šetlíkem jsem byl jeden rok, teď poznávám Mikyho Tonara. Určitě je jejich rukopis trošku odlišný, teď se snažíme o větší dynamiku, je tam i víc posilovny. Ale na nějaké větší hodnocení je brzy,“ odpovídal na startu sezony házenkář, jenž si jako vyzkoušel i zahraniční angažmá v rakousém Fivers WAT Margareten.

Teď ale hájí barvy Plzně a rád by s ní znovu bojoval o mety nejvyšší, dvakrát už si dokonce s Talentem zahrál i evropské poháry.

A nečeká, že by se na nedělní souboj s mateřským Zubřím vydal někdo z rodiny. „Přece jen je to trošku z ruky. Možná si to nechávají na play-off,“ usmál se Šíra. Snad bude mít dobrou náladu i po zápase. Zatím má se Zubřím vyrovnanou bilonci, v minulé sezoně se z výhry vždycky radoval domácí tým.