V něm přijedou v 18. kole Strabag Rail Extraligy na západ Čech hráči Jičína vedení trenérem Petrem Mašátem, odchovancem plzeňské házené, jenž získal v roce 1998 s Kovopetrolem mistrovský titul.

A situace na plzeňské marodce se příliš nemění, dlouhodobě mimo hru jsou Jakub a Michal Tonarové, reprezentant Jan Stehlík i obranář Jiří Fořt, Filip Herajt a Petr Vinkelhöfer dobírají antibiotika a snad už budou k dispozici, chybět bude kvůli problémům s ramenem i brankář Karel Šmíd.

„I když jsme pořád bez řady zraněných, chceme nějaké body, abychom zůstali v tabulce co nejvýš,“ nevzdává se trenér Michal Tonar st. Jeho tým po třech porážkách v řadě klesl v tabulce na páté místo, šestý je právě Jičín se ztrátou čtyř bodů. Plzeňští házenkáři by tento odstup rádi minimálně udrželi.

„S Jičínem půjde prakticky o čtyři body,“ uvědomuje si kouč Talentu důležitost nedělního souboje. Pokud by jeho tým vyhrál, udrží si reálnou naději na boj o čtvrtou příčku zajišťující lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále play-off.

Oba soupeři se střetnou v této sezoně už počtvrté, extraligový zápas vyhrál na začátku listopadu Jičín doma po strhující bitvě 26:25. Pohárové zápasy na konci roku patřili zase plzeňskému Talentu, první čtvrtfinále vyhrál na východě Čech 26:25 a odvetu pak 29:21.

„Může to svádět k tomu, že bychom měli být favorit, ale současné složení mančaftu tomu neodpovídá,“ říká Michal Tonar st. Navzdory tomu, že ve hře svého celku viděl minule ve Frýdku-Místku (21:22) oproti domácí porážce s Lovosicemi (23:30) zlepšení.

„Budeme hrát v tomto složení třetí zápas, už ve Frýdku to bylo lepší, i když jsme bohužel opět nezískali ani bod. Snad se tentokrát posuneme zase o krok dál,“ přeje si plzeňský kouč. Za pochodu se navíc pokouší měnit herní tvář svého celku.

„Musíme náš herní styl uzpůsobit složení mančaft,“ vysvětluje s tím, že myslí na bodový zisk. „Věřím, že se kluci vyhecují a doma už neprohrajeme,“ přeje si Michal Tonar st.

Vyslyší ho jeho družina?