„Dali jsme domácím jasně najevo, že jsme si přijeli pro body. Kluci podali koncentrovaný výkon, za který zaslouží pochvalu,“ souhlasil plzeňský kouč Michal Tonar st.

Zápas v Brně začali jeho svěřenci skvěle, už po deseti minutích vedli 8:4 a chvíli na to 10:5. Pak dokonce odskočili soupeři až na 14:5 v 17. minutě. Domácí kontrovali třemi góly v řadě během čtyř minut (14:8), ale dál už skóre zase jen narůstalo ve prospěch Plzeňáků, mezi střelce se zapsal ranou přes celé hřiště do prázdné branky i gólman Šmíd. Talent vedl až 17:9, v poločase pak 18:11.

„Rychle jsme si udělali pohodový náskok. Obrana fungovala, navíc byla podpořená výborným výkonem gólmana Šmída. Dokázali jsme trestat chyby soupeře z rychlých protiútoků, i druhá vlna byla dobrá,“ pochvaloval si trenér Tonar.

I nástup do druhé půle se povedl hostům, dvěma góly zvýšili na 20:11 a ve 43. minutě to bylo dokonce o deset branek – 27:17. Teprve potom, když trenér Tonar prostřídal sestavu, začali domácí ztrátu snižovat. V neurovnaném závěru navíc viděl červenou kartu srbský házenkář Ivančev, i tak Talent dovedl zápas k pohodové výhře 35:30.

„Máme před sebou náročný program, chtěl jsem i pošetřit síly,“ vysvětloval plzeňský kouč změny v sestavě. Soupeř navíc změnil defenzivu, osobně bránil Michala Tonara mladšího. „S tím jsme měli trošinku problémy. Udělali jsme tam pár chyb a Brno zkorigovalo výsledek, ale i tak jsem s výhrou o pět branek spokojený,“ nezastíral Michal Tonar st.

Plzeňští házenkáři teď jedou zase dvakrát v řadě ven. Už ve středu je čeká od 19 hodin úvodní zápas čtvrtfinále Českého poháru v Jičíně, v neděli dopoledne (10.30) pak začnou druhou polovinu extraligy v Hranicích. Týden na to přivítají Nové Veselí a letošní rok zakončí pohárovou odvetou s Jičínem, ta se hraje 21. prosince od 18.10 hodin.