„Já chci vyhrát každý zápas. Ale dneska není moc, co vytknout. Snaha nahradit sedm marodů byla enormní, před klukama v nasazení a bojovnosti smekám,“ říkal po utkání trenér Michal Tonar st. i přes zklamání z porážky.

„Víme, že Plzeň sužují zranění. Jeli jsme sem s tím, že je to jedinečná šance jí porazit a přeskočit v tabulce. Pro nás to jsou důležité body, abychom si zajistili první čtyřku,“ kontroval Jiří Motl, s deseti góly nejlepší střelec Lovosic.

Plzeňský trenér Michal Tonar st. postrádal proti Lovosicím oba své syny Jakuba i Michala, Stehlíka, Vinkelhöfera, Fořta, brankáře Šmída, a když k tomu připočteme i mladého Kačína, tak by zranění hráči vydali na kompletní sestavu. A to se muselo na hře i výsledku projevit.

Oslabený tým však nezačal špatně, brzy šel do vedení a to držel i po čtvrthodině hry (7:5). Jenže hosté šňůrou tří branek otočili na 7:8 a do poločasu jejich náskok ještě narostl – 11:14. „Ten začátek nás trošku namlsal, bohužel jsme tu linii nedokázali udržet po celý zápas. Možná, kdybychom dokázali Lovosice víc potrápit rychlým útokem, konec se mohl dohrávat za jiného stavu. Ale to jsou kdyby…,“ pokračoval kouč Talentu.

I po přestávce měli navrch hosté, ale oslabení domácí nesložili zbraně a ve druhé desetiminutovce snížili několikrát až na rozdíl jediné branky, naposledy 21:22 ve 38. minutě, ale vyrovnat se jim nepodařilo a soupeř opět odskočil na větší rozdíl.

„Dostali jsme kvůli těm mnoha zraněním do složité situace, ale to postihne každého, i když ne vždy v takové míře. Věřil jsem, že se o body popereme. Hráli jsme doma, přišli lidi. Nastoupili kluci, kteří předtím tolik příležitostí nedostávali a byl bych rád, aby v příštích zápasech ukázali, že já jsem se mýlil a měli mít předtím více minut. Ať mi to ukážou, budu jenom rád,“ doplnil Michal Tonar st.

Jeho tým se musí z porážky rychle oklepat, už v neděli ho čeká důležitý zápas ve Frýdku-Místku. A jistotě play-off potřebuje ještě nějaký ten bodík uhrát.

STRABAG RAIL EXTRALIGA MUŽŮ – 16. kolo: Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice 23:30 (11:14). Nejvíce branek hostů: Motl 10/2, Klimt 5, Malý 4. Sedmimetrové hody: 3/1:2/2. Vyloučení: 4:3. Sestava Plzně: J. Štochl, Herajt – Šafránek 4, Cvikl 4, Ivancev 6/1, Šindelář 4, Poloz 2, Chmelík 1, Šíra 1, Jonáš 1, Šafář, Sedlák, Říha.