„Bude to první zápas v téhle zdecimované sestavě. Ale hrajeme doma, kde chceme vyhrávat. Na tom se nic nemění,“ hlásil po čtvrtečním tréninku Michal Tonar st. A to i navzdory tomu, že mu budou chybět minimálně měsíc oba jeho synové Michal a Jakub, reprezentant Jan Stehlík i obranář Jiří Fořt, mimo hru je zatím i gólman Karel Šmíd.

 

„Dostanou větší prostor kluci, kteří dosud tolik nenastupovali. Musí ukázat svoji kvalitu, máme připraveny nějaké překvapivé varianty sestavy. Obrana z větší části zůstává, dva gólmani (Štochl a Herajt) jsou taky zdrávi, jsem optimista,“ prohlásil kouč Talentu.

 

Klubovému vedení se navíc na poslední chvíli podařilo najít alespoň částečnou náhradu, z prvoligového pražského Chodova přišel na západ Čech 26letý Ivo Šafář, který má i zkušenosti z Francie. „Jsem univerzál, nejblíže je mi post střední či levé spojky,“ říká o sobě třetí nejlepší střelec letošního ročníku první ligy. „Uvidíme, jak se zapracuje. Po dvou trénincích nemůžeme čekat zázraky, ale vidím to nadějně,“ věří plzeňský kouč.

 

Proti Lovosicím bude Šafář připraven, stejně jako dorostenci Martin Cvikl a Martin Říha. Větší prostor dostane zřejmě i Josef Jonáš, jenž přišel do Talentu právě z Lovosic. V obou jarních zápasech už byl na lavičce i zkušený Petr Vinkelhöfer, byť po vleklém zranění do hry ještě nezasáhl. „Cítím se dobře, koleno drží. Nechci se ale upínat k nějakému datu, kdy bych měl naskočit. Jde o můj pocit, částečně už připravený jsem,“ prohlásil už přes rok nehrající kapitán plzeňského Talentu.

 

Lovosice na jaře ani v jednom extraligovém zápase nezaváhaly, to však trenéra Tonara neděsí. „Viděl jsem to, ale my se musíme odrazit od vzájemného zápasu, který jsme u nich vyhráli. I když teď budeme v obměněné sestavě, věřím, že náš systém bude dál fungovat,“ usmál se.

 

Také pro zbytek základní části zůstává cíl neměnný. „Udržet se v tabulce co nejvýš, ideální by bylo zůstat v první čtyřce,“ doplnil Michal Tonar st. A doufá, že do play-off půjde jeho tým v plné síle. „Upřednostníme ale zdraví hráčů. Hlavně potřebujeme, aby kluci byli stoprocentně fit, až půjdou znovu na hřiště,“ dodal plzeňský kouč.

 

Základní část extraligy končí posledního března, Talent chce spoléhat především na bodové zisky z domácích zápasů (po Lovosicích ještě Jičín, Strakonice, Brno), venku ho čekají těžcí soupeři (Frýdek-Místek, Dukla Praha, Zubří).