Strabag Rail - generální partner

Musíme se vypořádat s jejich hrou v sedmi, říká kapitán

11. 05. 2018


Přestože oba finalisté letošního ročníku extraligy patří k nejpilnějším sběratelům mistrovských titulů, Plzeň jich má na kontě šest a Karviná dokonce deset, ve vyřazovací části se v posledních letech tyto kluby míjely.

 

„Karvinou jsme potkali v semifinále play-off při našem druhém titulu,“ vybavil si Petr Vinkelhöfer, kapitán Talentu, rok 2015, kdy dovedl svůj tým k vítězství 3:0 v sérii. Řada hráčů na obou stranách tyto souboje zažila na vlastní kůži.

Karviná letos na jaře prohrála v extralize jediný z patnácti zápasů. První finále se hraje v sobotu od 18 hodin, druhé začíná o den později v 10.30. Příští víkend se pak série přesouvá do Plzně.

Petře, v čem podle vás tkví zlepšení Karviné?
Před sezonou se jim vrátili dva zkušení hráči, Brůna s gólmanem Marjanovičem. A hned je to znát. Mladým klukům dodávají klid, tým se díky nim hodně zvedl.

Stejné obsazení mělo v lednu i finále Českého poháru. Potkávají se tedy dva nejlepší týmy?
Když jsme ve finále, tak momentálně asi jo. Ale týmy v extralize jsou vyrovnané, v play-off záleží na momentální formě. My i Karviná jsme ji vyladili dobře, proto si to rozdáme o titul.

Kde hledat favorita série? Asi to bude spíš Karviná, souhlasíte?
Oni mají výhodu domácího prostředí. Teď je na nich, aby ji využili.

Podobně jste na tom byli v semifinále se Zubřím. Může ta zkušenost pomoct?
Pro nás je dobré, že jsme tam dokázali uspět. Je to povzbuzení i pro finále, ale teď se musíme soustředit hlavně na hru Karviné.

V čem je její největší síla?
Proti Lovosicím často praktikovali hru na dva pivoty a bez brankáře, tedy se sedmi hráči. S tím se musíme v obraně vypořádat. A poradit si s jejich gólmanem.

Ta hra v sedmi je rarita, dá se to vůbec ubránit?
Je to v extralize nezvyklé, Lovosice na to recept moc nenašly. Musíme si na to zvyknout, v tréninku jsme se na to snažili zaměřit. Karviná má dva kvalitní pivoty, dokáže je využít.

Kdo ještě je jejich důležitým hráčem?
Sláva Mlotek, Monczka i zkušený Brůna. Tyhle tři spojky dokáží rozhodovat zápasy, umí vyhodnotit správně situaci na hřišti.

Vám zase sedí play-off, co bylo před čtyřmi lety znovu zavedeno, jste byli vždycky ve finále. Může i to hrát roli?
Pro nás v téhle sezoně je dobré, že je play-off. Měli jsme hodně zranění, ztratili jsme v základní části dost bodů. Takže teď je to pro nás asi výhoda. Na rozdíl třeba od Zubří, které mělo velký náskok, ale vyřazovací část jim nesedí. My se dokážeme koncentrovat na důležité zápasy, daří se nám je zvládat.

Co bude potřeba k tomu, abyste uspěli i v Karviné?
Musíme se vypořádat s jejich hrou se sedmi lidmi, je třeba uspět v postupném útoku.

A co gólmani, zatím vás často drží, i když se pokaždé objeví v brance někdo jiný. Co říkáte na jejich neobvyklé točení?
S námi to nedělá nic. My do poslední chvíle ani nevíme, kdo půjde mezi tyče. Oni jsou taková samostatná jednotka, řeší si to mezi sebou. (úsměv)