Zahrál si už chvilku ve finále Českého poháru, při extralize v Karviné byl na lavičce a ostrou premiéru si odbyl v neděli proti Lovosicím. Dal čtyři góly, ale porážku 23.30 neodvrátil. „Jsem rád, že jsem dostal šanci. S týmem už trénuju druhý měsíc. Nervozita tam samozřejmě byla, ale s hvizdem rozhodčího to ze mě spadlo,“ říkal odchovanec Talentu.

Je to velký rozdíl oproti dorostenecké lize?
To určitě, mužská házená je mnohem silovější. Jsem rád, že se mohu od zkušenějších kluků v týmu něco přiučit. Poslouchám a dělám, co mi poradí. Beru si to k srdci.

Při zranění opor máte ideální šanci chytit se, přičichnout si k vrcholové házené. Souhlasíte?
Je to ale velká škoda, že takoví hráči chybí. Pro Plzeň to jsou klíčoví borci. Zranění jim nepřeju. Je teď na nás mladých, abychom tu šanci využili. Ukázali se v extralize. Doufám, že se nám to povede.

Extraliga určitě také víc odkryje nedostatky, na čem musíte nejvíce zapracovat?
Hlavně zkoordinovat pohyb při střelbě, to není s mojí výškou jednoduché. A zapracovat na obraně, být rychlejší na nohou.

A najdete i nějakou přednost? Ať nejste k sobě jenom kritický…
Nebudu se chválit…(po chvilce přemýšlení) Možná střelba, když to trefím, tak to letí.

Máte nějaké vzory?
Je jich víc, většinou z ciziny. Kdybych měl jmenovat všechny, tak bychom tady byli do rána. Tak řeknu alespoň Mikkela Hansena z francouzského Paris SG.

A co je vaším cílem? Stát se oporou Talentu v extralize?
To jednoznačně. A rád bych to jednou dotáhl i dál, na nějaké zahraniční angažmá. Třeba v Německu nebo Francii.

Ale teď v neděli hrajete ve Frýdku-Místku. Co od toho zápasu čekáte?
Já se hlavně těším. Koukal jsem na Frýdek v Novém Veselí, kde vyhrál. Snažil jsem se připravit na to, co nás čeká. Marodka asi zůstane pořád velká, ale budeme bojovat.