„Zlepšili jsme se v obraných činnostech, Honza Štochl v bráně podal taky solidní výkon. Tím jsme se dostali i do rychlého protiútoku,“ vrátil se před odletem trenér Michal Tonar ještě k zápasu v Lovosicích.

Nakolik je ta výhra důležitá před cestou k pohárovému zápasu do Španělska?
Snad nás to uklidnilo a hráčům trošku naroste sebevědomí, třetí porážka v řadě by mančaftu nepřidala. Uvidíme, co nás čeká ve Španělsku.

Vy už to asi tušíte, studoval jste hru Helvetie Anaitasuna na videu. Co byste řekl o soupeři?
Jejich výkony jsou kolísavé, trochu něco jako my. Posledně první poločas prohráli o čtyři góly, ale pak to otočili. Jejich výsledky bývají těsné. Jinak předvádí klasickou španělskou házenou.

To znamená?
Jsou to kluci vyšších postav, než máme my. Předvádí silovější házenou, rozhodně to je taky rychlejší než naše extraliga. V tom bude největší rozdíl. Uvidíme, jak se nám bude dařit v přímé konfrontaci.

Mají tam nějakého hráče, na kterého si budete muset dát zvlášť pozor?
Spíš mají hodně vyrovnaný kádr, zdvojené všechny posty. Na středních spojkách jsou šikovní, zkušení hráči. Mají perfektní přehled a výborná je jejich spolupráce s pivoty. To jsou dvoumetroví obři s výborným zpracováním balonu.

Máte představu, jaké vás tam čeká prostředí?
Ta aréna vypadá nádherně, hlediště ze čtyř strana. Ale na ligu nebývá plná, ai to nevypadá bouřlivě. Doufám, že nás to nezaskočí.

Vy jste tam společně s Janem Štochlem hráli před 19 lety za Kovopetrol Plzeň proti jinému týmu Portland San Antonio. Může vám tahle zkušenost nějak pomoct?
(rozesměje se) To ne, teď to bude úplně o něčem jiném. My teď máme hodně mladý mančaft.

Jaký máte osobní cíl pro prví zápas?
Uhrát jakýkoliv výsledek, který by nám dával aspoň teoretickou šanci před domácí odvetou. Už kvůli našim divákům. Vůbec to nemusí být výhra (úsměv), stačí i přijatelná porážka. Všichni nám předpovídají, že tam dostaneme naloženo, to bych nerad. Je ale fakt, že španělská liga je jiné než ta česká, my můžeme jenom překvapit.

Nezapomeňte také shlédnout rozhovor s Ondřejem Šafránkem: