S osobními statistikami z posledních zápasů musíte být spokojen?
Je to dobré, ale oba ty zápasy jsme prohráli. A to je špatné.

 

Takže byste svoje góly vyměnil za body pro tým?
Jasně. Byl bych radši, kdyby byli všichni z týmu lepší než já a vyhráli jsme. Takhle člověk z těch gólů ani nemá radost.

 

Přesto, kde se ve vás probudil ten střelec?
Chybí nám sedm hráčů, nemáme jiné spojky, tak jsem to vzal trošku na sebe. Nemám s tím problém, je mi 32 let, už jsem něco odehrál. A v téhle situaci to tak musí být, nikdo jiný tady není.

 

Ze střední spojky musíte i dirigovat hru. Není problém v domluvě?

Nene. Já celkem všemu rozumím, jsem už tu přece jen třetí rok. Občas mám problém se vyjádřit, ale v házenkářských věcech se domluvím.

 

Co podle vás rozhodlo o porážce s Lovosicemi?
Nedařilo se nám v útoku. V první půli jsme se to snažili hrát přes pivota, ale dělali jsme hodně chyb, které soupeř trestal z rychlých protiútoků. To nás zlomilo.

 

Přesto jste se ještě ve druhé půli třikrát dotáhli na rozdíl jediné branky…
Řekli jsme si, že to ještě zkusíme. Máme málo hráčů, ke konci se projevilo únava. Křídla hrají na spojkách, nastoupil i mladý Cvikl, a hrál velmi dobře, Ivo Šafář s námi měl jen tři tréninky. Potřebujeme čas na sehrání, snad to bude lepší.

 

Po porážce s Lovosicemi jste se propadli na třetí místo…
Tabulka je hodně vyrovnaná, zvlášť prvních pět klubů. Mezi nimi jsou jen bodové rozdíly. My máme těžký los, hrajeme na Dukle, v Zubří… Chceme uhrát před play-off co nejlepší umístění, ale nevím, jak to uděláme, když máme tolik zraněných. Bude to těžké, ale dáme do toho všechno. Musíme makat na víc než sto procent.

 

Klíč bude zřejmě v domácích zápasech. Souhlasíte?
Ano, máme doma Strakonice, Brno a Jičín. To bychom měli zvládnou. A zkusíme přivézt i nějaké body z venku, třeba už teď z Frýdku.