„My jsme chtěli na závěr přípravy těžkého soupeře, ale bohužel jsme nemohli nastoupit kompletní a to se na výsledku negativně projevilo,“ říkal po návratu z Německa plzeňský trenér Michal Tonar a začal vypočítávat ztráty.

Na spojkách mu chyběli oba leváci, reprezentant Jan Stehlík i zraněný Josef Jonáš, ale také Jakub Tonar, jenž si v týdnu před zápasem pochroumal palec na ruce. Zdravotní trable má i gólman Filip Herajt. Naopak poprvé od prosincového čtvrtfinále ČP s Jičínem nastoupil Michal Tonar mladší a šanci dostal i dorostenec Martin Cvikl.

Plzeňští házenkáři drželi krok s bundesligovým soupeřem jen v úvodu, ale už v poločase vedli domácí o šest branek. Opírali se především o střelecké výkony Steinerta a Büdel. Ve druhé půli pak odskočili Talentu až na konečných 43:21.

„Ukázalo se, že soupeř je výkonnostně kvalitou úplně jinde, kždý post mají minimálně zdvojený. I tak to ale pro nás byla užitečná konfrontace,“ pokračoval trenér Talentu. „My teď máme tedy týden především na to, abychom se dali zdravotně dohromady,“ naznačil kouč Tonar jasný úkol pro nejbližší dny.