„Hrajeme doma, takže nás cíl je jasný, zvítězit. Nechceme se ohlížet na soupeře, musíme se soustředit na vlastní výkon. Potřebujeme si posílit sebevědomí,“ uvedl plzeňský trenér Michal Tonar.

A to i bez ohledu na to, že Karvinští se netají snahou oprášit nedávnou slávu. I proto došlo před sezonou k posílení kádru. Po deseti letech se znovu objevil v dresu Baníku srbský gólman Nemanja Marjanovič  a vrátil se i někdejší reprezentant Michal Brůna. Z Litovle přišli Nedoma s Nantlem, z Bystřice zase Zbránek, klub získal i levorukého Bosňana Mimiče a pivota Libora Hanische, který odešel do německého Dessau, by měl nahradit Polák Tymoteusz Piątek.

Vedle Hanische odešli i hrající kouč Alexander Radčenko a střelec Lukáš Frančík (Górnik Zabrze). „Měli bychom být silnější než v minulé sezoně. Obrovsky se zvýšila konkurence na jednotlivých postech,“ uvedl před sezonou pro svazový web trenér Marek Michalisko.

Vstup do soutěže Karvinským vyšel, doma porazili Brno 31:26, ale ve druhém kole podlehli v Hranicích 28:33 a naposledy i doma Novému Veselí 26:33. „Na ty výsledky se ale nesmíme ohlížet, může to být zavádějící,“ dodal kouč plzeňského Talentu.