To všechno nabízí nedělní souboj Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň s pražskou Duklou, začíná se v tradičním čase od 10.30 hodin.

„Bude to vypjatý zápas,“ říká asistent plzeňského kouče Jan Štochl, který poslední finále zažil na vlastní kůži v brance. Nemyslí si ale, že by se to nějak promítlo do nedělního souboje. „To už je zapomenuto. U nás je nový trenér, jiní hráči i Dukla je v jiné situaci než ve finále,“ domnívá se zkušený gólman.

Přesto nabídne šlágr 10. kola extraligy zajímavou podívanou, vyplatí se být u toho přímo v hledišti. „Ty zápasy s Duklou jsou specifické, je to takové derby. Rivalita mezi kluby je velká. Doufám, že to výsledkově zvládneme,“ doplnil Michal Tonar ml., jeden z klíčových hráčů plzeňského Talentu, jenž byl u všech tří mistrovských titulů i u stříbra z minulé sezony.

Letos měli plzeňští házenkáři pozvolnější rozjezd sezony, ale věří, že výhry nad lídrem tabulky ze Zubří a ve Strakonicích je posadily na na vítěznou vlnu. „To se ukáže až v neděli. Jsme druzí a chceme ještě výš. Dukle se sice tolik nedařilo, ale vrací se jí zranění hráči a jdou výkonnostně nahoru. Ta krize byla chvilková, Dukla má kvalitu, o tom se v neděli přesvědčíme,“ nečeká Jan Štochl lehký zápas. „Myslím, že Dukla podá letos nejlepší výkon,“ dodává.

Více na Talent TV: