Hosté vstoupili do utkání lépe, rychle si vypracovali čtyřbrankový náskok (2:6, 4:8), který sice domácí po čtvrthodině hry srovnali na 8:8, ale místo uklidnění v jejich řadách přišly další chyby a Karviná získala náskok zpět (9:12). Plzeňský Talent se ještě jednou vzchopil a srovnal na 13:13, jenže do kabin šel s dvoubrankovým mankem – 15:17.

A to přitom mohl v poslední minutě první půle potřetí srovnat krok. Po tyčce Karviné měli domácí víc než půl minuty na útoku, ale ránu Michala Tonara zblokovala obrana a Monczka z rychlého protiútoku navýšil náskok hostů.

A definitivní zlom zřejmě přišel v úvodu druhého poločasu, kdy nedali domácí osm minut gól a Karviná odskočila až na 18:24 ve 49. minutě. Plzeňští sice nesložili zbraně a v poslední desetiminutovce ještě zápas zdramatizovali, sérií šesti gólů snížili na 24:26, ale víc nedokázali. Oba body putují po zásluze na sever Moravy.

„Už ten začátek zápasu nebyl z naší strany šťastný, pořád nás trápí koncovka. Nedostali jsme se ani na dostřel, odešla nám i střelba ze spojek, obrana taky nebyla dobrá a ani gólmany nečeká pochvala,“ zhodnotil zápas trenér Michal Tonar.

„Těch pozitivních věcí tam moc není. Prakticky celý zápas jsme prohrávali o pět, o šest branek. To je na domácí palubovce dost smutné,“ dodal kouč plzeňského Talentu.