Střetne se čtvrtý tým po základní části s pátým, oba celky dělil po 22 kolech jediný bodík.

„Ta série nemá favorita. Aspoň my se tak necítíme,“ říká i plzeňský kouč Michal Tonar st., přestože v základní části měli lepší bilanci jeho svěřenci. V prvním zápase doma remizovali 31:31, v odvetné části pak dokonce vyhráli venku 31:25. „To, že jsme v předposledním kole vyhráli na Dukle už je pryč. Máme i díky tomu výhodu domácího prostředí, ale teď se začíná od nuly,“ připomíná kouč, že play-off mívá svoje specifika.

A vyhrocené zápasy Plzně s Duklou ještě umocňuje fakt, že jde o klasická derby. „To bylo už za nás, když se řeklo Dukla, okamžitě rostla motivace. A stejné to je i teď, na obou stranách jsou zkušení hráči i ambiciózní mladíci. Bude to boj, čekám kvalitní házenou,“ prorokuje trenér Talentu

Jeho samozřejmě těší, že se mu do sestavy vrací dva zkušení hráči Michal Tonar ml. a reprezentant Jan Stehlík. Zároveň přiznal, že byl rád, jak se zbytek týmu vypořádal s jejich absencí. Zvlášť když na marodce je i Jakub Tonar. „Musím kluky pochválit, i v oslabené sestavě jsme odehráli dobré zápasy,“ těší plzeňského kouče. „Ti kluci nám dokázali svoji kvalitu. V play-off můžeme využít širší kádr,“ doplňuje ho asistent a brankář v jedné osobě Jan Štochl.

Teď se jim tedy vrací před klíčovou fází sezony do sestavy dvě opory, ale ani jejich zapracování do týmu nemusí být jednoduchou záležitostí. Samotný kouč přiznal, že v přípravném zápase se Strakonicemi souhra týmu lehce haprovala. „I na tréninku to malinko spolupráce malinko vázla, ale oba to jsou profíci. Dokáží se koncentrovat. Věřím, že všechno bude fungovat jako ve finále poháru, který jsme v lednu vyhráli,“ věří Michal Tonar st.

Zbytek týmu by měl být zdravotně v pořádku. „Jsou tady kluci, kteří budou odcházet, určitě se nechtějí loučit brzkým vyřazením,“ na mysli má Davida Poloze, který míří za Milanem Škvařilem do Švýcarska, obranáře Jiřího Fořta (Sulzbach, Něm.) a možná i svého staršího syna Michala, který zatím váhá s prodloužením smlouvy

„Pevně věřím, že jsme na play-off dobře nachystaní a reprízu loňského finále zvládneme. Doma bychom chtěli začít dvěma výhrami. Do vyřazovací části jdeme sebevědomí, ale stojíme oběma nohama pevně na zemi. Jsme realisté,“ uzavřel povídání trenér Talentu.