„Plzeň patří dlouhodobě k nejlepším českým týmům a to se potvrdilo,“ vysekl uznávaný český kouč v norských službách poklonu domácímu týmu. „My máme hodně mladý mančaft, jsme teprve na začátku cesty. Doufám, že až sem přijedeme za rok, už budeme vyrovnanějším partnerem,“ naznačil Dušan Poloz, že by za rok podobnou konfrontaci rád zopakoval.

Domácí tým získal už v prvním poločase šestibrankový náskok, které po přestávce udržoval, přestože trenér Michal Tonar postupně protočil sestavu. Na palubovku se postupně vystřídalo všech 13 hráčů i tři gólmani. „Jsem optimista. Náš výkon byl zase o malinko lepší než minule v Aue. Další vítězství je dobré i pro sebevědomí mančaftu,“ těšilo nového plzeňského kouče.

„Obrana sice pořád ještě není úplně podle mých představ, ale do extraligy je ještě čas. A ladit ji budeme asi ještě i v sezoně,“ usmál se Michal Tonar.

V závěru týdne čeká jeho svěřence kvalitně obsazený mezinárodní turnaj v Jičíně, kde budou vedle nich a domácích ještě Považská Bystrica a polský Glogów. „Bude to naše první konfrontace s týmem z extraligy. Jsem zvědavý, co nám ukáže. Podíváme se pravdě do očí,“ doplnil Tonar. „Zase ale dáme šanci všem hráčům. Myslím, že tu rotaci kádru zatím snáší celkem dobře.“

Koncem prázdnin pak hostí Plzeň česko-slovenský Prezidenský pohár. V něm Talent nastoupí v sobotu 26. srpna od 19 hodin proti slovenskému Tatranu Prešov, účastníkovi Ligy mistrů. V neděli jsou pak zápasy o konečné umístění, od 15 hodin o bronz a v 17.10 finále.

„Tady už bychom se chtěli divákům předvést v plné palbě. Je to doma, nechceme začít nějakou blamáží. I když uznáváme sílu Prešova, který hraje i Champions League, zbraně před bojem neskládáme. I kvůli našim divákům chceme předvést pohlednou házenou a uhrát dobrý výsledek,“ dodal Michal Tonar.

 

Výsledek: Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - Follo HK (Nor.) 31:26 (18:12). Branky hostů: Hallgren 8/1, Hardy 5/3, Johansen 4, Ström 3, Lunde a Schönfeld 2, Fossines a Olsen 1. Rozhodčí: Měšťánek, Kozler. Sedmičky: 4/3:4/4. Vyloučení: 2:5. Diváků: 400. Sestava a branky Plzně: J. Štochl, Herajt, Šmíd - Šafránek, J. Tonar 4/1, Šindelář 5, M. Tonar 4/1, Stehlík 5, Poloz 1,

Ivančev 1, Šíra 2, Chmelík 1/1, Wildt, Fořt 2, Jonáš 3, Kačín 2.