Informace z tiskové konference

08.06.2017 | Zprávy | Autor: Zdeněk Soukup

Vedení Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň na čtvrteční tiskové konferenci uzavřelo minulou sezonu a předseda klubu Pavel Drobil pak především informoval o novinkách pro nadcházející ročník extraligy, který opět vyvrcholí zápasy play-off. Potvrdil také, že klub se přihlásí do Poháru EHF.


„Myslím, že i nadále si můžeme směle dávat ty nejvyšší cíle,“ prohlásil Pavel Drobil navzdory změnám, kterými klub přes léto projde. K té nejpodstatnější dojde na trenérském postu. Po letech v pozici hlavního kouče končí Martin Šetlík a tým převezme jeho někdejší spoluhráč Michal Tonar.

„Prošel jsem v klubu jako trenér vlastně všechny kategorie od minižáčků, tohle je další velká výzva. Martin tady udělal super práci, tři tituly a stříbro za poslední čtyři roky, to je úžasná bilance. Nechtěl bych teď nahlas vykřikovat, že v příští sezoně získáme titul zpátky, ale poprat se o čelo rozhodně chceme,“ uvedl Michal Tonar, jenž v minulé sezoně vedl prvoligovou juniorku.

Její další osud je nejistý. Jisté je, že s koučem do áčka povýší i Wildt s Kačínem, kteří už v extralize příležitost dostali, a nově je budou následovat i pivot Rom a Mandous na spojce. „Chceme kádr rozšířit na 19 až 20 hráčů,“ upřesnil Tonar.

Už nemůže počítat s Milanem Škvařilem, jenž odchází do švýcarského Suhr/Aarau, Jan Blecha přestoupil do mistrovské Dukly, do akademie ve Španělsku odešel srbský levák Mihajlo Mitič a angažmá v zahraničí si hledá i brankář Karel Šmíd.

V kolonce příchodů je nejvýraznější osobností Jan Stehlík, jenž se vrací z angažmá ve francouzském St. Raphaelu, a z pražské Dukly přijde levoruké křídlo Jan Chmelík. „Byla ve hře i další dvě zajímavá jména, ale to nakonec nevyšlo. Po dlouhodobém zranění by se měl do přípravy zapojit i mladý Srb Luka Stojanovič.

Hráči teď ještě po vedením Martina Šetlíka absolvují překlenovací období a od poloviny června je čeká dovolená. Letní přípravu už s nimi zahájí 17. července Michal Tonar. Po týdnu v domácích podmínkách odcestují házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň na tradiční kondiční soustředění do rakouských Alp.

Všichni členové realizačního týmu zůstávají, ale dojde k jeho rozšíření. „Přibude jeden lékař a jeden masér/fyzioterapeut. Těch zranění bylo loni dost, chceme tomu předejít,“ vysvětloval tento krok Michal Tonar, hrajícím asistentem bude i nadále brankář Jan Štochl.

V přípravě tým čeká osm až deset přípravných utkání, vesměs se zahraničními soupřeři. Mimo jiné s Aue, v Landshutu či v Praze s jedním celkem z Norska nebo na turnaji v Jičíně s Považskou Bystricí a týmem z polské ligy. „Poslední srpnový víkend pak v Plzni pořádáme Prezidentský pohár, kterého se kromě nás zúčastní Dukla, Šala a Prešov,“ doplnil Drobil.

 Created by Josef Kadlec © 2017 | Talent Plzeň © 2017

Veškerá práva, která zde nejsou výslovně udělena, jsou vyhrazena. Užití těchto www stránek je možné pouze s výslovným souhlasem. Publikování, šíření a kopírování obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno.

Extraliga Házené Talent Plzeň