Mladší dorostenci zakončili sezonu ziskem bronzových medailí

26.05.2017 | Mládež | Autor: Jiří Piroch, Zdeněk Soukup

Skvělého úspěch dosáhli mladší dorostenci plzeňského Talentu, kteří vybojovali v ligové soutěži bronzové medaile. Lepší bylo jen mistrovské Nové Veselí a druhá Kopřivnice. Když v létě přebíral obě dorostenecká družstva jako trenér Jiří Piroch bylo jasné, že nastává personální problém. V týmu bylo jen šest hráčů ročníků 1998 a 1999 a tak bylo jasné, že mladší kluci budou muset často doplňovat i tým staršího dorostu.


„Celý rok byl pro kluky velké vypětí, jak fyzické, tak psychické, ale zvládli to výborně. Zaslouží obrovskou pochvalu,“ říká Jiří Piroch. Jednotlivce vyzdvihovat nechtěl. „Musím pochválit všechny hráče, kteří se během sezony zapojili a vydrželi bojovat až do konce,“ dodává.

Tým se vyrovnal se zimním odchodem jedné z opor Tomáše Pirocha do německého Melsungenu, i se zraněními dalších hráčů (Martin Říha na podzim dlouhodobě zraněný, Tomáš Fliegl a David Bošek na jaře stejný problém).

Konečné osmé místo staršího dorostu a bronzové medaile toho mladšího jsou tak vynikajícím výsledkem. „V této kategorii je velký rozdíl mezi patnáctiletým a osmnáctiletým hráčem, jak fyzický tak mentální. Věděli jsme tedy, že budeme bojovat o každý bod,“ nastiňuje Piroch a nezastírá, že ho hráči splněním předsezonních cílů uspokojili.

„Během celé sezony jsme se potýkali s problémem zvládnout dva zápasy za sebou. Pokud hráli mladší první zápas, už jim nezbývala síla odehrát kvalitně utkání za starší dorost. A když to bylo obráceně, ztratili jsme několik zápasů i v mladším dorostu,“ přibližuje Piroch největší problém.

I tak to ale jeho svěřenci zvládli na výbornou a odměnou jim byli bronzové medaile v kategorii mladšího dorostu. Všichni teď přechází do staršího dorostu. „Věřím, že na sobě budou dále pracovat a udrží se ve špičce své kategorie i nadále,“ doufá Piroch. Čtyři z jeho svěřenců už se vypracovali do reprezentace do 17 let. Dva z nich, Petr Sedlák a Martin Cvikl jsou v užším výběru, Richard Křesťan a Adam Davídek jsou členy šiřšího kádru.

„Na závěr bych chtěl poděkovat ještě těm zbylým pěti dorostencům, kteří vydrželi celý rok a pomohli zachránit ligu,“ doplňuje Jiří Piroch.Created by Josef Kadlec © 2017 | Talent Plzeň © 2017

Veškerá práva, která zde nejsou výslovně udělena, jsou vyhrazena. Užití těchto www stránek je možné pouze s výslovným souhlasem. Publikování, šíření a kopírování obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno.

Extraliga Házené Talent Plzeň