Zlatá série skončila. Talent přepustil titul Dukle

21.05.2017 | Zprávy | Autor: Zdeněk Soukup

Počtvrté v řadě házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň na mistrovský titul nedosáhli. V praze prohráli s Duklou oba zápasy (23:28 a 26:27) a celou sérii pak 1:3.

Zatímco v pátečním třetím zápase měli až do 35. minuty navrch plzeňští házenkáři, ale pak Dukla otočila ze 14:16 na 22:16 ve svůj prospěch a získala tak mistrovský mečbol. V sobotní odvetě vedli od začátku domácí. V poločase 12:8 a do 37. minuty Dukla odskočila dokonce na 17:11. Jenže hosté se nevzdávali i zásluhou pěti branek Škvařila začali ukrajovat z jejího náskoku, ale v rozhodujících okamžicích nevyužila šance. V koncovce mohli mrzet především šance Šíry z pivota a neproměněná sedmička Ivanceva. Dukelský Petržala inkasoval tři branky v řadě až v poslední minutě zápasu, kdy Talent snížil na konečných 27:26.

„Dneska jsme do toho dali vše, ale nestačilo to. O sérii podle mě rozhodl už první zápas, ve kterém jsme měli zvítězit, ale získala ho Dukla. Ta byla ve výhodné pozici a doma toho využila,“ říkal po sobotním zápase plzeňský kouč Martin Šetlík.

„Jsme moc zklamaní, ale opět jsme čelili velkému množství rychlých protiútoků a v závěru jsme dotahovali velké manko. Chtěli jsme sérii vrátit do Plzně a nevím, kdy nás to přebolí,“ doplnil křídelník Jan Blecha.

Finále, 4. zápas: HC Dukla Praha – Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 27:26 (12:8)

Nejvíce branek: Sviták 9/4, Kotrč 6/1, Mubenzem a Šůstek po 3 – M. Tonar 7/1, Ivancev 5/1, Škvařil 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 6/5:3/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 1000.