Tonar: Duklu požene plná hala, ale spoléhám i na naše fanoušky

19.05.2017 | Interview | Autor: Zdeněk Soukup

Celou sezonu patří Michal Tonar ke klíčovým mužům v sestavě Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň. Vědomi si toho byli i hráči pražské Dukly. I díky tomu, že se jim ho podařilo pokrýt, vstoupili v sobotu do finálové série vítězstvím 24:22. V nedělní odvetě už plzeňský rozehrávač nejen dirigoval hru svého celku, ale především osmi góly přispěl k výhře 34:19. Do Prahy se tak finále stěhuje za nerozhodného stavu 1:1.


„Musíme se odrazit od nedělního zápasu. V sobotu naše nasazení nebylo takové, jaké by mělo být,“ říkal Michal Tonar v rozhovoru před cestou do Prahy.

Jak to? Vždyť jde o finále… Může za to dlouhá pauza předtím?
Těžko říct. Rozhodně to není tak, že bychom finále brali jako rutinu. Ta sobota nás snad hodně rychle vyléčila. Doufám, že tak budeme pokračovat.

V čem byl největší problém?
Celou sezonu spoléháme na skvělou obranu na čele s Honzou Štochlem, ale v prvním zápase jsme toho moc neubránili a pak chyběli i góly z rychlých protiútoků. V neděli tam byl markantní rozdíl. Všechno fungovalo tak, jak by mělo.

Teď se série přesouvá do Prahy. Hrát se však nebude na Ruzyni, kde je Dukla doma, ale na Slavii. Je to nezvyk?
My jsme tam hráli už loňské finále, takže to není úplně nové prostředí. Víme, co nás čeká. Hala bude plná. Doufám, že přijedou i fanoušci z Plzně.

Jde o to zvládnout především páteční zápas?
Může to hodně napovědět o průběhu celé série. Musíme se plně soustředit.

Může mít vliv, že se hraje nezvykle už v pátek?
To si myslím, že je jedno. Nevidím v tom problém. Měli jsme čtyři dny na to, abychom se nachystali, to je dostatečná doba.

Na co si musíte dát největší pozor?
Nesmíme rozchytat jejich brankáře a pohlídat jejich rychlé protiútoky. To bude klíč k úspěchu, protože je požene plná hala.

Můžou se týmy ještě něčím překvapit?
Je to těžké, známe se. Bude to už náš pátý zápas v sezoně, těžko se vymýšlí něco nového. Když budeme v pohybu i bez míče, není obrana Dukly nepřekonatelná.

Může mít vliv na psychiku soupeře vaše vysoká nedělní výhra?
V play-off je jedno, jestli vyhrajete o gól nebo o deset, počítají se jen výhry. My jsme rádi, že jsme to srovnali na 1:1 a série je pořád otevřená.

Videorozhovory Martina Šetlíka a Jana Štochla ZDECreated by Josef Kadlec © 2017 | Talent Plzeň © 2017

Veškerá práva, která zde nejsou výslovně udělena, jsou vyhrazena. Užití těchto www stránek je možné pouze s výslovným souhlasem. Publikování, šíření a kopírování obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno.

Extraliga Házené Talent Plzeň