V sobotu 03.10.2015 se uskutečnil minikemp pro nejmladší házenkářky a házenkáře ve sportovním areálu Talentu Plzeň – Bolevecké ZŠ.

Celá akce překonala několik rekordů. Bylo zde nejvíce dětí, bylo nejvíce stanovišť a trval nejdelší dobu.

Celého minikempu se zúčastnilo 68 dětí ze čtyř oddílů. Největší zastoupení měl domácí Talent Plzeň – 38 hráčů. Ze Šťáhlav přijelo 15 kluků a děvčat, 10 děvčat přišlo z DHC a Slavii zastupovalo 5 děvčat. O všechny děti se staralo 9 trenérů a lektorů.

Těchto 68 dětí bylo rozděleno do pěti skupin podle věku a spolu potom absolvovali kolečko po stanovištích. Osvědčená a známá gymnastika, atletika a fyzioterapie byly doplněné novinkami. Jednou z nich byl street dance, kde si děti zatančily na hudbu a rozvíjely své koordinační schopnosti. Někomu to šlo lépe, jiní se asi tancem živit nebudou.

Druhou novinkou byl minitrénink házenkářských dovedností pod vedením extraligových hráčů Jana Blechy a Karla Šmída. Naši borci si zavzpomínali na doby svých začátků a radili malým, jak na to. Počínali si jako zkušení trenéři a děti je poslouchali a plnili jejich pokyny. Na konec přišlo podepisování míčů, triček, rukou a nezbytné fotografie do rodinných památníčků.

Děti byly tak nadšené, že jsme museli prodloužit časy na jednotlivých stanovištích, takže jsme místo tří hodinového minikempu zvládli téměř čtyř hodinový.

A tady jsou některé ohlasy :

Marta Kovářová, trenérka HK Slávia VŠ Plzeň

Na tomto minikempu si děti užily spoustu zábavy, seznámily se s hráči jiných týmů a myslím, že všech 5 stanovišť prošly s velkou chutí, i když na konci již byla na většině z nich vidět velká únava. Moc se těšíme na další takové akce, které jsou přínosem i pro nás trenéry.

 

Markéta Kovářová – hráčka HK Slávia VŠ Plzeň

„Nejvíce mě ze všech činností bavilo stanoviště STREET DANCE, kde jsem se naučila i krátkou taneční sestavu a stanoviště GYMNASTIKY, kde jsem si užila spoustu legrace.“

Kuba Nosek, minižák TJ Sokol Šťáhlavy

„Kemp byl super. Nejvíc se mi líbil street dance. Už se těším na příště. "

Matěj Sedláček, minižák TJ Sokol Šťáhlavy

„Na sobotním kempu se mi nejvíc líbil trénink s muži, učili nás házet, střílet a chválili nás."

Barbora Loskotová, DHC Plzeň

„Mně se nejvíc líbila gymnastika a také se mi líbilo cvičení s fyzioterapeuty a střelba v hale a běhání. A tanec byl také pěkný.“

František Tomka, minižák Talent Plzeň

„Líbilo se mi, jak jsme mohli v hale chytat a střílet na Karla Šmída.“

Marek Bouda, minižák Talent Plzeň

„Mně se líbil street dance a házení na bránu a cvičení s fyzioterapeutem. Nejvíc ale střelba na Karla Šmída. Ale gól jsem nedal.“

 

Michal Tonar, trenér RHC Talent Plzeň a Tomáš Černý, trenér přípravek a minižáků.