Chance playoff Strabag Rail extraligy

Vyprášili Skoty a v poháru jdou na Rumuny

04. 09. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň po nedělní výhře 39:12 zvládli i pondělní odvetu se skotským HC Glasgow (30:12) a v pohodě postoupili do dalšího kola Poháru EHF.

 

A v něm se mohou těšit na zajímavý souboj s rumunským klubem HC Dobrogea Sud Constanta. Úvodní zápas by měli sehrát o prvním říjnovém víkendu venku, odvetu v Plzni pak o týden později. Přesné termíny budou teprve určeny.

Ale ještě předtím je tady extraliga, tu Talent začíná už teď v sobotu v Kopřivnici (18.00). A pohárovými zápasy se skotskými šampiony se ale na premiéru v nejvyšší české soutěži asi příliš nenaladil. "To ani náhodou. Vzhledem k soupeři, i směrem k našemu výkonu. S tímhle bychom nemohli pomýšlet na úspěch ani proti poslednímu týmu extraligy. Máme čtyři dny na to, abychom se připravili na ostrý start v Kopřivnici. Tam to bude o tisíc procent složitější," prohlásil trenér Michal Tonar st. po druhém vítězstvím nad skotským HC Glasgow.

Zatímco v tom prvním vedli jeho svěřenci od úvodních minut výrazným rozdílem, v pondělí měli rozpačitější vstup do zápasu. Zřejmě i pod dojmem předchozího vysokého vítězství. "V prvním poločase jsme k tomu přistoupili hodně laxně, od celého mančaftu to bylo žalostné. Zbytečně jsme se dostávali do některých situací, v jiných zápasech by nás to stálo vítězství," zlobil se trenér Talentu. Však si také v 18. minutě za stavu 8:6 bral oddechový čas, aby hráčům promluvil do duše.

A povedlo se, Talent v závěru první půle odskočil na 16:8 a pak už dovedl utkání k další hladké výhře ? 30:12. Trenér Tonar po zápase uznal, že v takových situacích bývá pro hráče složité nabudit se. "Ale před zápasem jsme si říkali, že bude důležité se zkoncentrovat a podat adekvátní výkon. Na druhou stranu, s takovým soupeřem se už ve zbytku sezony nepotkáme. Neměl jsem takové situace rád jako hráč, teď jsem byl zvědavý, jak k tomu přistoupí jednotliví kluci. Mohlo to dopadnout jinak," naznačil kouč, že i takhle jednoznačných zápas leccos odhalil.

Litoval hlavně toho, že si hráči proti slabšímu soupeři nezvedli sebevědomí úspěšnou střelbou. "Některé rány neměly parametry, aby vůbec skončily v brance. To mě mrzí. V neděli to vypadalo mnohem lépe, tam jsme byli skoro na 80 procentech úspěšnosti. Ale dneska měli kluci v hlavách, že je rozhodnuto. Není ani možné, abychom si nechali dát za sebou tolik gólů z pivota jako na začátku zápasu, zlobil se.

Že by mu to přidělalo před startem extraligy vrásky na čele si však nemyslí. "To ne, ať si to každý srovná, kolik tomu dnes chybělo. Jestli je po takovém utkání někdo v šatně spokojený, tak tady asi nemá co dělat. Je třeba se naučit chovat i v takových zápasech. Síla soupeře byla daná, jsou to studentíci, hobby hráči," dodal Michal Tonar st.