Chance playoff Strabag Rail extraligy

V cestě do finále stojí Jičín

04. 04. 2019


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň se porvou o páté extraligové finále v řadě. Soupeřem jim bude od 21. dubna Ronal Jičín.

 

Tedy tým, s nímž svěřenci trenéra Michala Tonara v této sezoně dvakrát prohráli. Bylo to na podzim a pokaždé v Jičíně - v extralize 20:29 a krátce na to pak i v Českém poháru 31:32.
"V semifinále extraligy už si nejde vybírat soupeře. Všechny ty týmy mají svoji kvalitu," říkal plzeňský kouč Michal Tonar st. Naději mu dává jasné únorové vítězství v extraligové odvetě 36:23.
Uvědomuje si však, že zvlášť zápasy na horké soupeřově půdě budou nesmírně náročné. "V Jičíně to nebylo nikdy snadné. To si pamatuji ještě z doby, kdy jsem hrál," doplnil Michal Tonar st., jenž má dva české tituly s Kovopetrolem Plzeň. Jako kouč byl zatím dvakrát druhý, teď by to rád minimálně vyrovnal.
Zatímco Talent přešel ve čtvrtfinále přes Lovosice po třech jasných výhrách (34:24, 33:22 a 35:25), Jičín vyřadil Kopřivnici 3:1 na zápasy. K postupu nakročil výhrou v prvním utkání na severu Moravy (33:30), odvetu sice prohrál 24:36, ale doma byl pak stoprocentní 28:24 a 30:25. Střelecky se opíral o Libora Horuta, zkušeného Ondřeje Šulce a Libora Krahulce na křídle, v brance byl výborný Filip Veverka.

 

Rozpis sérii s Jičínem


Od znovuzavedení play-off plzeňští házenkáři ve finále ještě nechyběli, dvakrát brali titul a v posledních dvou sezonách byli stříbrní. Ani letos nechtějí končit v semifinále?
Série hraná na tři vítězné zápasy začíná až v neděli 21. dubna od 19 hodin v Plzni, kde by se hrál i třetí a případný pátý zápas. Ty sudé budou v Jičíně.
"My teď na chvilku vypadneme z haly, odpočineme si od házené. Zregenerujeme a zkusíme nabrat nějaké síly," naznačil kouč Tonar náplň nejbližších tréninků. "Jsem rád, že se nikdo nezranil a jdeme do dalších bojů kompletní," doplnil trenér Talentu.
Na něm bude, aby formu svého celku vyladit na výbornou.
"Doufám, že nám dobrá forma ze čtvrtfinále vydrží," přeje si křídelník Ondřej Šafránek.