Chance playoff Strabag Rail extraligy

Úvod finále zvládl lépe Talent

12. 05. 2019


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vstoupili do finálové série s Baníkem Karviná domácí výhrou 31:27. A ujali se vedení v sérii hrané na tři vítězství, souboj o zlato pokračuje ve středu v Karviné.

 

"Já jsem rád, že jsme úvodní domácí zápas zvládli. Ale je to jen první krok, kvalita Karviné je jasná," brzdil přílišnou euforii plzeňský kouč Michal Tonar st.

 

 

Přitom jeho svěřenci byli po většinu ve vedení, když ve čtvrté minutě otočili z 1:2 na 3:2 a Karviná už potom jenom dotahovala. V první půli byl největší náskok Talentu 12:8 v 18. minutě. Na to hosté zareagovali oddechovým časem a podařilo se jim přiblížit se až na jedinou branku 14:13 ve 24. minutě. Talent si vzal znovu tříbrankový náskok (17:14), ale před odchodem do kabin soupeř snížil na 17:16.
Po přestávce přišel zřejmě klíčový trhák domácích, kteří z 19:18 odskočili až na 24:19. Pomohlo střídání gólmanů, Herajt předvedl několik skvělých zákroků a Šmíd zase kryl dvě sedmičky. "Ve druhé půli jsme dlouho nemohli dát gól, neproměňovali jsme ani vyložené šance. Jejich gólmani to na chvíli zavřeli a Plzeň si vytvořila náskok," souhlasil karvinský trenér Marek Michalisko.

Skóre narostlo až na 27:20 pro domácí ve 48. minutě. Ale Karviná nesložila zbraně a závěr ještě zdramatizovala. Zejména proto, že Talent šest minut neskóroval, stáhla až na 29:27. Jenže pak Zbránek trefil z křídla břevno a Brůna pálil z jasné pozice nad a tak bylo definitivně rozhodnuto.

"Můj tým od začátku šlapal, jak měl, je to zasloužené vítězství. Zvládli jsme i vypjatou koncovku. Myslím, že to bude finále, jak má být. Už první zápas byl hodně vyhecovaný, když to ale zůstane v takových mezích, bude to dobře pro házenou," doplnil trenér Tonar.

Skóre zápasu uzavřel proměněnou sedmičkou symbolicky domácí Stehlík, s osmi góly nejlepší střelec zápasu. Hosty držela především křídla Zbránek s Nedomou, která téměř bezchybně zakončovala hru v sedmi lidech bez brankáře. Na straně Plzně se dařilo Šírovi na pivotu a v první půli Ivančevovi, oba dali po pěti brankách.

 

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - HCB Karviná 31:27 (17:16)

Branky Karviné: Nedoma 6, Zbránek 6, Užek 5/4, Monczka 3, Solák 3/2, Chudoba 2, Brůna a Chosik 1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 4/4:10/6. Vyloučení: 7:4. ČK: Brůna (60., Karviná). Diváků: 1420.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Vinkelhöfer, Ivančev 5, M. Tonar 3/1, Šíra 5, Stehlík 8/3, Chmelík 3, Šindelář, Douda 4, J. Tonar 1, Šafránek 1, Wildt 1, Nejdl, Bičiště, Nový.