Chance playoff Strabag Rail extraligy

Trenér Tonar: Doma chceme dál vyhrávat

28. 11. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň drží v polovině základní části Strabag Rail extraligy se šestnácti body druhou příčku za mistrovskou Karvinou.

Právě na její palubovce utrpěli jednu za dvou porážek, prohráli ještě také v Jičíně a dva body ztratili za remízy na Dukle a v Zubří.
"Na to, že jsme odehráli většinu zápasů venku, jsme nasbírali bodů dost," říkal po domácím vítězství nad Novým Veselím (26:22) plzeňský kouč Michal Tonar st. "Jsem rád, že jsme to takhle zvládli, i když tam rezervy byly," jmenoval kouč remízu s pražskou Duklou a porážku v Jičíně. "Velkou kaňkou je taky vyřazení z Českého poháru."

Jenže cestování skončilo a vás teď čeká v extralize série domácích zápasů?
Až do Vánoc hrajeme jenom doma, to je velké plus. To cestování bylo náročné. Já jenom doufám, že vítěznou domácí sérii natáhneme. Už kvůli našim divákům, kteří minule proti Novému Veselí vytvořili výbornou kulisu.

Kde zatím hledat největší překvapení extraligy?
Tím největší určitě je Nové Veselí. Přivedli tam v létě dalšího cizince (Kezič), přinesl do jejich hry řád. Sice možná trochu na úkor většího tempa, ale jim to asi vyhovuje. V naší extralize to platí, a proto je Veselí v popředí tabulky, mají dobře poskládaný mančaft.

Ta je zase možná ještě o malinko vyrovnanější než před rokem. Čím si to vysvětlujete?
Zatím jsou některé týmy níže v tabulce, než se počítalo a naopak. Šanci dostává spousta mladých kluků, kteří mají všechno před sebou. Proto se extraliga vyrovnává, nahoru půjde i kvalita. Zlepšuje se nejen Nové Veselí, ale třeba i Hranice nebo Kopřivnice.

Právě Kopřivnice bude teď v neděli doma váš další soupeř?
V této sezoně mají skvělé výsledky, nečeká nás nic jednoduchého. Praktikují tvrdou, agresivní obranu, z níž dokážou přejít do rychlého protiútoku. Jsou to většinou kluci, kteří s námi soupeřili už v dorosteneckých ligách. Ten mančaft vyzrává, každý rok je na nich znát. Pořád se posouvají výkonnostně dopředu.

Jenže první zápas jste v Kopřivnici vysoko vyhráli 38:29?
To může být zdání, které klame. Že jsme první zápas v Kopřivnici vyhráli o devět branek, už teď nic neznamená. Tam se nám dařilo extrémně v útoku, kde to však v poslední době skřípe. Jistota v koncovce není taková, jako byla v úvodu sezony. Já doufám, že nás domácí prostředí vybičuje, aby se to zase zlepšilo, a budeme schopní dát přes třicet gólů.