Chance playoff Strabag Rail extraligy

To byla jízda. Talent je v semifinále

31. 03. 2019


V nejkratším možném čase postoupili házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. do semifinále Chance play-off Strabag Rail extraligy, které pro ně začne v neděli 21. dubna. Teď je reprezentační přestávka.

 

Po dvou hladkých domácích výhrách nad Lovosicemi plzeňský Talent jasně vyhrál i sobotní odvetu na jejich palubovce 35:25 a celou sérii ovládl 3:0 na zápasy. Soupeř jim vzejde z duelů Jičín vs Kopřivnice a Dukla vs Nové Veselí, v nichž vedou domácí celky 2:1.

Ale my se pojďme ještě vrátit ke čtvrtfinálovému zápasu v Lovosicích. Třetí zápas série byl navzdory předzápasovým odhodláním domácích uhájit letošní neporazitelnost v domácím prostředí průběhem i výsledkově hodně podobný těm předcházejícím. Lovci znovu selhávali v koncovce, už po třinácti minutách si bral trenér Pavel Farář za stavu 2:6 oddechový čas. Ani potom se ale obraz hry příliš nezměnil, hosté využívali brejků až k poločasovému vedení 18:12.

Na začátku druhé půle sice Lovci snížili na 19:15, ale Plzeň záhy odskočila 24:15 a  v poklidu dotáhla zápas do třetího vítězného konce.

"Celá ta série byla jednodušší, než jsem čekal," uznal plzeňský kouč Michal Tonar. "Pochvalu zaslouží celý mančaft, protože dvakrát porazit Lovosice doma o deset a stejný výkon zopakovat na jejich půdě, to se musí ocenit," doplnil.

"Dneska jsme zvládli tlak domácích, jsem rád, že jsme zopakovali výkony z domácí palubovky. Ve střehu nás držel nedávný zápas základní části, v němž jsme tady jen remizovali. Prostor dostali všichni hráči z lavičky a rozdíl branek se moc neměnil," těšilo plzeňského kouče.

"Máme tým, který je zkušenější, máme více natrénováno a máme širší kádr. To rozhodlo. Můžeme v klidu vystřídat, k tomu se nám ještě sešla dobrá forma. Doufám, že dobrou hru potvrdíme i v dalších sériích," přál si křídelník Ondřej Šafránek, se sedmi góly nejlepší střelec Talentu. (Foto: Lovci Lovosice)

 

HK FCC Město Lovosice vs Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 25:35 (12:18), konečný stav série 0:3.

Nejlepší střelci: Klimt 13/3, Malý 3, Bouček 2, Jonáš 2, Šafránek 7, Tona M. 5, Chmelík 4, Tonar J. 4. Sedmimetrové hody: 3/3 ? 4/3. Vyloučení: 5:4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváci: 455.