Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent zvládl sedmičky a je mistrem

27. 05. 2019


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň se po dvou letech vrátili na mistrovský trůn. V rozhodujícím pátém zápase porazili doma obhájce titulu z Karviné po sedmičkách.

 

Plzeňský Talent byl blízko titulu už v normální hrací době, minutu a půl před koncem vedl 27:25, ale Karviná srovnala, a když branku domácího Šindeláře v poslední vteřině zápasu rozhodčí po předchozí faul neuznali, museli o osudu zápasu rozhodnout sedmimetrové hody.
A v nich měli pevnější nervy, stejně jako ve středu v Karviné, plzeňští házenkáři. Hned v první sérii totiž gólman Šmíd vychytal karvinského lídra Brůnu a domácí střelci ani jednou nezaváhali. Rozhodující sedmičku proměnil Michal Tonar, syn plzeňského kouče.
"Jsem strašně vděčný a opravdu s pokorou beru, že jsme zase dokázali na konci zvládnout ty nervíky na sedmičkách. Je to super. Kluci dennodenně poctivě makají a někde se to muselo ukázat. Velké poděkovaní celému týmu, protože ukázal sílu a bojovného ducha," pochvaloval si pak plzeňský kouč už se zlatou medailí na krku.

Ale během zápasu to nebylo s jeho týmem zdaleka tak růžové, Karviná celý první poločas vedla. Talent sice před poločasem třemi góly v řadě srovnal ze 7:10 na 10:10, ale hosté si ještě do přestávky vzali tříbrankový náskok zpět.

A v úvodu druhé půle odskočili dokonce na rozdíl čtyř gólů (12:16), ale potom začal Talent mohutně stahovat a po trefě Šindeláře šel ve 43. minutě dokonce do vedení 19:18. Pak ještě jednou Karviná otočila na 24:25, ale po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 27:27. Jako by to dokreslovalo vyrovnanost celé série.

"Ve finále se střetly dva nejlepší týmy extraligy. Byla to nesmírně těžká a vyrovnaná série, tahalo se to až do konce," ocenil trenér Tonar kvality soupeře.

To na druhé straně karvinský kouč porážku neunesl, žádost o rozhovor odmítl. "Co vám mám říct, že nás rozhodčí řízli? Napište si tam co chcete," odsekl.

To pivot Jan Užek byl sdílnější. "Finále bylo skvělou reklamou pro házenou. Bohužel my jsme stejně jako předtím doma neproměnili řadu šancí, to rozhodlo," dodal český reprezentant z Karviné, který se zanedlouho do Plzně vrátí na sraz národního týmu.

 

Talent Plzeň - HCB Karviná 27:27 (11:14), sedmimetrové hody 5:4

Nejvíce branek: Tonar 7/2, Stehlík 6/1, Ivančev 5/1 - Monczka 9/4, Zbránek 7/1, Solák 3. Rozhodčí:Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 9/7 - 8/7. Vyloučení:5:6. ČK: 55. Stehlík - 58. Solák. Konečný stav série: 3:2.