Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent zakončil rok vítězstvím

15. 12. 2018


V posledním zápase roku házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň porazili na domácí palubovce Frýdek-Místek po boji 30:29 a alespoň do neděle se vyhoupli do čela extraligové tabulky. Karviná je však pouze o bod zpět a má dva zápasy k dobru.

 

"A v neděli má doma poslední Litovel, takže by bylo velké překvapení, kdyby nevyhrála," naznačil Jakub Douda, že počítá s tím, že jeho tým stráví zimní přestávku na druhém místě. "Důležité je, že teď jsme Frýdku odskočili na čtyři body," doplnil.

Utkání to ale nebylo vůbec jednoduché. Plzeňští házenkáři zahodili hned v úvodu čtyři jasné šance, přesto v šesté minutě vedli 3:1. Jenže Frýdek brzy srovnal krok a po zbytek poločasu byl vždy napřed. "Na té koncovce musíme zapracovat, ta nás sráží strašným způsobem," uvědomuje si plzeňský kouč Michal Tonar st., kde jeho tým tlačí bota.

I doma s Frýdkem potom po zbytek první půle jen dotahovali dvoubrankový náskok soupeře. Sice se jim dvakrát podařilo vyrovnat (8:8, 10:10), ale hosté jim vždy znovu odskočili. Když tři minuty před poločasem nedal Stehlík sedmičku, bylo to dokonce o tři góly (12:15). Naději Talentu zvýšila Šmídova chycená sedmička a dva góly pivota Šíry v poslední minutě, do kabin se tedy šlo za stavu 14:15.

Už v závěru poločasu posadil domácí kouč na střídačku klíčové hráče M. Tonara, Vinkelhöfera a Stehlíka, i druhou půli začal bez nich. Jenže obraz hry se dlouho příliš neměnil, ještě ve 39. minutě byl Frýdek o dvě branky napřed (16:18).

Teprve pak přišel zvrat, když se jednou trefil Bičiště a dvakrát Douda, rázem šli do vedení Plzeňští (19:18). A těsný náskok udrželi i v nervózním závěru, střelecky se probudil Stehlík a Douda, naděje hostů držel kanonýr Kocich, jenž byl neomylný i při sedmičkách. Definitivu vítězství domácích dal v poslední minutě Šindelář, který z pivota zvyšoval na 30:28, hostující Bosák už pak jen zkorigoval výsledek.

"Myslím si, že dělba bodů by byla spravedlivější. Oba celky dělaly dost chyb, zahazovaly vyložené šance. I když divácky to asi bylo zajímavé utkání. Věděli jsme, že jedeme do jámy lvové. Bylo jasné, že Plzeň nebude chtít po porážce s Duklou další zaváhání," zhodnotil utkání zkušený trenér hostů Jiří Kekrt.

"Frýdek potvrdil, že je právem v tabulce nahoře, patří k tomu lepšímu v extralize. Má dobře složený mančaft, který šlape," vysekl domácí kouč nejprve poklonu soupeři. "Z naší strany tam zase byla spousta zahozených šancí, první čtyři akce jsme nedali z jasných pozic. Je cítit, že mančaft není v pohodě a to se při současné vyrovnanosti extraligy projeví. Byli jsme domluvení na nějaké taktice, ale kluci na to zapomínali. Je potřeba ty situace dohrávat podle toho, jak si řekneme. Pozitivní je, že dneska naskočili kluci z lavičky a celkem to zvládli," doplnil Michal Tonar st.

 

 

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vs Pepino SKP Frýdek-Místek 30:29 (14:15)

Nejvíce branek Frýdku: Douda 7/3, Stehlík a Šíra 6 ? Kocich 9/5, Petrovský 6, Strack 4. Sedmimetrové hody: 4/3:7/6. Vyloučení: 7:6. ČK: Stržínek (FM). Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Diváků:480. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Šafránek 1, Ivančev 4, Douda 7/3, Šíra 6, Stehlík 6, Chmelík 1, Vinkelhöfer 1, M. Tonar, Šindelář 1, Bičiště 3, Wildt, Nejdl, J. Tonar, Říha.